Дануца хотів вільний обіг зброї, парламент – проти

Депутат Верховної Ради від нашого міста Олександр Дануца – один із співавторів проєкту закону №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї».

Наприкінці січня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроєкти щодо обігу цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів і рекомендував 10 голосами «за» при 4, що утрималися та 4 «проти»ухвалити за основу.

Доповідач, голова підкомітету Олександр Дануца зауважив, що Україна – єдина в Європі країна, яка досі не має закону про обіг зброї. За його словами, законопроєкт, напрацьований робочою групою, яка впродовж року готувала його, є компромісним. Ним пропонується врегулювати стосунки, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Але парламент не згодився із аргументами авторів проєкту. За прийняття за основу проєкту закону №4335 проголосували лише 88 депутатів. Також нардепи відмовились направити цей документ на доопрацювання до комітету (за 209) і суб’єкту законодавчої ініціативи (за 214). Аналогічний проєкт закону №4335-1 підтримали лише 74 парламентарі.Спікер ВР Дмитро Разумков зазначив, що один з двох документів все ж варто відправити на доопрацювання. Однак повернення законопроєкту у комітет підтримали лише 173 народні обранці.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail