Денацифікація, яка чекає Росію

Серед завдань РФ у нинішній війні – денацифікація України. Багато хто вважає, що це абстрактне поняття. Але за ним стоять дуже конкретні речі. Таке вже було в історії. І чекає денацтфікація якраз на Росію.

Ось деякі подробиці проведення денацифікації після поразки нацистської Німеччини у Другій Світовій і вироків Нюрнберзького трибуналу. Більшість пам’ятає, як покарали верхівку Третього Рейху. І мало хто може згадати, як денацифікація проїхалася по простих німцях.

Загалом союзники визначили німців як хвору націю та почали їх «лікувати». Сам великий психолог Карл Юнг розробив психологічні основи денацифікації. Зокрема він визначав головну проблему міжвоєнних європейських націй – відсутність совісті. А те, що сталося з німцями – це хвороба, і німці всі визнавалися хворими в рівній мірі незалежно від політичних уподобань, ставлення до Гітлера та членства в НСДАП.

Нова прогресивна німецька еліта під наглядом союзників ставила за мету повне викорінення духу нацизму та демократизацію суспільства. Одним із найжорсткіших методів денацифікації (після страт і тюремних ув'язнень) стало примусове перепоховання жертв нацизму руками простих німців, які знали про злочини нацистів, але – «не хотіли знати»...

У західній окупаційній зоні американці, англійці та французи розділили всіх німців на кілька груп. Зарахування до певної категорії спричиняло різні покарання. Наприклад, для винних, у тому числі для набувачів користі: а) робочий табір до 5 років, або залучення до громадських робіт; б) додатково повна або часткова конфіскація майна, особливо цінного, за винятком предметів повсякденного вживання; в) в окремих випадках позбавлення виборчого права або заборона зайняття певних посад строком не менше 5 років.

Для попутників (це ті, хто не скоював військових злочинів): а) разовий внесок або регулярна виплата певної грошової суми до фонду компенсації завданих збитків (мінімум 50, максимум 2000 рейхсмарок); б) у разі відмови від плати грошовий штраф замінювався примусовою працею протягом не більше 30 робочих днів; в) передбачалося у окремих випадках додаткове покарання державних службовців: судова камера, зниження посади чи відправка на пенсію.

Щоб отримати свідоцтво про денацифікацію, треба було здати детальну анкету з 131 пункту, яка вимагала від заповнюючого докладніших даних про особисте, службове та політичне життя. Продуктова картка не видавалася без довідки про здачу анкети. Не обійшлося і без помилок, але головним наслідком денацифікації стала ліквідація НСДАП, нацистських організацій та відомств, скасування нацистських законів тощо.

Близько двох мільйонів засуджених за військові злочини німців відбудовували на території Радянського Союзу зруйновані об’єкти аж до 1955 року.

Багато будинків вони звели і в Кропивницькому, більшість стоїть і понині. На відміну від росіян, працювати німці уміють…

Власне, цей екскурс в історію буде корисним як для росіян, які беруть участь у війні проти України (військові злочинці), так і тих, хто її підтримує або не засуджує (попутники). Бо фінал загарбницької війни відбуватиметься за тим же сценарієм:

1) поразка агресора;

2) міжнародний трибунал;

3) денацифікація руського міра;

4) репарації жертвам агресії.

Те, що громадяни рф реально хворі на відсутність совісті і великодержавний шовінізм – очевидно і зрозуміло всьому світу. Наближається час тотального лікування. Передбачаю, що на території України росіян чекає багато праці...

Віктор Делюрман


Надрукувати   E-mail