Дружина слуги народу Торохтія накупила елітної нерухомості і позбулась посади. За що тепер житимуть?

Дружина нардепа від "Слуги народу" Богдана Торохтія – Аліна Левченко у серпні 2022 року придбала квартиру та приміщення в Болгарії, у курортному місті Несебр. Про це повідомовляє Bihus.Info. Як з'ясували журналісти, ще через кілька місяців вона купила квартиру і паркомісце на Печерську в Києві.

Bihus.Info нагадує, що Левченко працювала радницею на платній основі т.в.о. гендиректора ДП "Антонов", що входить до концерну "Укроборонпром".

За даними болгарського майнового реєстру, 1 серпня 2022 року Аліна Левченко придбала квартиру площею 59 кв. м та приміщення на першому поверсі площею 283 кв. м у житловому комплексі Valencia Gardens у Несебрі (на фото). За даними болгарського реєстру нерухомості, сума угоди становила близько 59 тис. доларів, хоча орієнтовна ринкова вартість цієї нерухомості становить набагато більше – близько 477 тис. доларів. Це сучасний ЖК, розташований на першій лінії моря у новій частині міста. На території Valencia Gardens є басейн, джакузі, СПА та фітнес центр, лобі-бар, ресторан, медичний центр та підземний паркінг.

Крім цього, у жовтні 2022-го Аліна Левченко придбала квартиру площею 68 кв. м у ЖК "Новопечерська вежа" в Києві, а в березні 2023-го паркомісце там же. Ринкова вартість такої квартири у стані після будівельників становить 114 тис. доларів. Паркомісця – 30 тис. доларів. Також журналісти з’ясували, що з 24 лютого 2022 року по 1 червня 2023-го нардеп Торохтій вісім разів виїжджав за межі України і жодного разу нічого не повідомляв про перебування за кордоном у своїх соцмережах. Загалом після повномасштабного вторгнення РФ парламентар перебував за межами України понад 90 днів – це приблизно три місячні відпустки за півтора року. Завдяки публікаціям Левченко в Instagram журналістам вдалося ідентифікувати виїзди Торохтія до Греції, Туреччини, Катару та ОАЕ.

Після першої публікації Левченко заявила, що її статки дозволяють купувати дорогі автомобілі. Так вона відреагувала на інше розслідування Bihus.Info. У ньому розповідається, що після повномасштабного російського вторгнення родина Торохтія встигла змінити три коштовні автомобілі, і всі вони купувались на ім’я його дружини Аліни Левченко.

І – ось несподіванка! 27 червня "ДП "Антонов" повідомив, що трудовий договір з Левченко Аліною Віталіївною, радницею генерального директора, розірвано. В компанії не пояснюють причини звільнення Левченко. Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП "Антонов" на платній основі у лютому 2023 р.

Що ж це за видатна особа, якій у 30 років вдається заробляти мільйони? Народилась 1 грудня 1991 року у Києві у родині футбольного тренера Віталія Левченка. Закінчила МАУП за спеціальностями "Міжнародні відносини" та "Адміністративний менеджмент". У 2012-му відкрила бутик люксового одягу Addict у Києві, а з 2017-го року володіє студією дизайну інтер’єрів "АЛВ Дизайн". Працювала на підприємствах, пов’язаних з аграрною галуззю: New stream tehnica seruceces L.L.L.C (2011-2017), група компаній "Мольва-Ввіко" (2014-2015), Сlov Co, LTD (2017-2019), ТОВ "Тріго-Трейд" (2018-2019), ТОВ "Форус Олеум" групи компаній "Система" (2021). До цього була помічницею екснардепа Сергія Капліна та радницею на громадських засадах ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна, а також як гендерна експертка співпрацювала з Міністерством соціальної політики. Засновниця і керівниця ГО "Всеукраїнське об’єднання захист прав матерів" і ГО "Українські люди".

На початку 2022-го Левченко стала головою наглядової ради ДП "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу", а також консультанткою комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, куди у жовтні 2022-го перейшов і Богдан Торохтій. У лютому того ж року Левченко здобула ступінь кандидатки економічних наук за спеціальністю "Економіка та управління підприємствами" у Сумському національному аграрному університеті, а також стала студенткою НАУ за спеціальністю “Менеджмент в органах публічного управління”. Її чоловік нардеп Богдан Торохтій – заступник голови наглядової ради НАУ. 

Тут тобі – і люксовий одяг, і дизайн, і менеджмент підприємництва, і насінництво та садівництво, і захист материнства, і авіація!

Схоже, що після звільнення джружини з посади радниці гендиректора ДП «Антонов» наш слуга народу не залишиться без нових дорогих машин і шикарних відпочинків на дорогих курортах.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail