«Дзвінки» від Богдана

«Відомий вислів «Свита робить короля» треба читати й у зворотному порядку: «Спочатку король робить свиту». Біблійний приклад: Фараон призначив візиром свого раба Йосипа, оцінивши його високі розумові й організаційні здібності. Літературний приклад: принц Гаррі, ставши королем Генріхом Четвертим, на фамільярне звернення Фальстафа, з яким до того пиячив і водився з дівчатами, відрізав коротко: «Молись, старий, з тобою я не знаюсь», тобто «гусак свині не товариш». Приклад сучасний. Щоб побороти корупцію прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Куан Ю пообіцяв посадити трьох своїх друзів – зрозуміло й без пояснень.

Нарешті, приклад український. Президент Зеленський нікого не посадив, безуспішно намагається це зробити з опонентами, а з друзів сформував своє оточення. За повідомленням Комітету виборців України, протягом року його президентства держпосади отримали більше тридцяти чоловік і такі призначення продовжуються. (до речі, й до сьогодні – Авт. ). Вони раніше працювали в структурах «Студії Квартал 95», її дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, співпрацювали з Зеленським на професійній основі або були його знайомими, друзями чи родичами. Із них дванадцять безпосередньо працювали в «Студії Квартал 95», – повідомили у «Комітеті виборців України». – Це помічники, заступники, керівники Офісу президента, люди. які отримали посади в органах безпеки України, в центральних органах виконавчої влади, стали членами наглядових рад, комітетів та народними депутатами України…

… Свита короля не тільки робить.. Брут теж був у свиті – самого Цезаря, Мюрат отримав звання маршала від Наполеона, зрештою, Христа продав його тринадцятий апостол. Один був республіканцем, другий зрадником, третьому потрібні були гроші. У друзів при начальстві є така особливість: поки патрон миє їм ноги, вони повзають перед ним навколішки, та варто комусь із них у чомусь відмовити, як той відразу ж стає ворогом. Зеленський вже отримав перший дзвінок – від попереднього глави президентського офісу Андрія Богдана: «Мені щиро жаль, що наші мрії про країну щасливих людей, де немає корупції, Ви проміняли на теплу ванну для себе і дешеві забаганки непрофесійних і самозакоханих людей, які Вами маніпулюють». І дуже прозорий натяк: «Звичайно, я є носієм знань дуже чутливих для Вас і для країни, але повірте, я залишусь порядною людиною». Якщо?..».

Ці слова я написав ще на початку червня минулого року. І ось ще одна заява Андрія Богдана – у Fasebook: « Ви збрехали, що я приводив до Вас Юрія Бутусова (його привів до Вас покійний Сергій Нижній). Ви збрехали, що Руслан Рябошапка був адвокатом Коломойського (Руслан взагалі ніколи не був адвокатом, в цьому випадку адвокатом був я). Ви збрехали, що генерал Бурба відповідав за транспорт Майдану (повірте, я перевірив, і він не відповідав ні за транспорт Майдану, ні за транспорт проти Майдану) (Підкреслення моє – Авт.)». То що – вдруге дзень-дзень від Богдана? А у нього в запасі є ще речі, «дуже чутливі» для президента і, головне, для країни. А у нього в запасі є ще речі, «дуже чутливі» для президента і, головне, для країни. І не тільки у нього. То, може, краще вчасно здати їх?

Броніслав Куманський


Надрукувати   E-mail