Голови міст вимагають зустрічі з президентом: на громади тиснуть!

Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, і у яку входить і голова міста Кропивницький Андрій Райкович, звернулася до президента Володимира Зеленського з вимогою провести зустріч з приводу невмотивованого тиску з боку правоохоронних органів на громади та органи місцевого самоврядування. В Асоціації наголошують, що в таких умовах необхідний діалог центральної та муніципальної влад, який дозволить гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії та своєчасно вирішувати комунальні проблеми.

Асоціа́ція міст Украї́ни — всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. Створена 1992 року за ініціативи міських голів. Член Ради європейських муніципалітетів та регіонів. Учасник впровадження децентралізаційної реформи в Україні. Регіональні відділення діють у всіх областях України.

У відкритому зверненні, що опубліковане на сайті АМУ, сказано: «Ми, уповноважені представники 909 органів місцевого самоврядування – членів Асоціації, належимо до різних політичних сил, представляємо різні за розміром та рівнем соціально-економічного розвитку муніципалітети.

Для Асоціації головними пріоритетами є безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними.

Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону.

Ми переконані, що лише встановленням діалогу центральної та муніципальної влад, їхньою постійною співпрацею та координацією вдасться досягти європейського рівня якості надання послуг населенню, гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року, своєчасно розпочати по всій країні опалювальний сезон.

З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян звертаємося до Вас як до гаранта Конституції України з ініціативою провести зустріч з правлінням Асоціації міст України».


Надрукувати   E-mail