Гордон мав би подякувати, що є небайдужі

Дмитро Гордон образився на патріотів, що вони «недишкретно» відреагували на його інтерв’ю з Гіркіним і Покровською. Не просто образився, а й обурився і поставив вимогу, щоб учасники протестної акції перед його офісом до 9-ї ранку наступного дня все там прибрали, а потім перед ним публічно вибачилися. Повідомив, що «задокументували всіх, хто брав участь у незаконних акціях». Бо ж «інтерв'ю з Наталею Поклонською й з Ігорем Гіркіним були зроблені в співдружності з українськими спецслужбами… Флешки з матеріалами цих інтерв'ю знаходяться в Гаазі, ці свідчення Поклонської та Гіркіна стануть одним з основних показань на процесі у справі про анексію Криму і розв'язуванні кривавої бійні на Донбасі». І повідомив, що «перший заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який займається Кримом і Донбасом, опублікував від імені Генпрокуратури подяку мені, Дмитру Гордону, за допомогу Україні у розслідуванні гучних подій у Криму та на Донбасі".

Якщо так, то Дмитру Іллічу – честь і хвала і, можливо, подяки від Генпрокуратури тут і замало, адже здійснено серйозну спецоперацію. Однак, що це за високовельможна реакція на протести патріотів?! В Україні війна. В Україні повно зрадників і латентних «патриотов единой и неделимой». В Україні вже відверто диктує, що робити правоохоронним органам, ексглава Адміністрації Януковича часів Майдану Портнов, а Революцію гідності починають трактувати як державний переворот. В нашу країну вже не заповзає, а відкриває ногами двері контрреволюція.

У цій ситуації інтерв’ю Гордона з Гіркіним і Поклонською не могло бути сприйняте спокійно. Реакція зрозуміла. Для всіх, тільки не для відомого журналіста-аналітика. Нормально, як на мене, було б йому спокійно звернутися до учасників акції:

– Ребята, дело было так и так. Неувязочка вышла – вовремя о проведенной операции не расссказали. Все ОК! Так что предлагаю собраться вместе, убрать мусор, стереть замалевки и вообще – давайте жить дружно.

А то – «всіх задокументували», «в прокуратуру», «відповідальність лежить на кожному з вас»… Подякував би, що в Україні ще залишилися небайдужі люди.

Броніслав Куманський

P.S. 19 травня, у вівторок, в українському парламенті виступив народний депутат Микола Княжицький. Він піддав сумніву як пояснення Дмитра Гордона, так і адекватність факту інтерв’ю сподіванням на результати, які його флешки можуть принести в Гаазі. Княжицький також звернувся до СБУ та Генпрокуратури з проханням дати свої пояснення. Будемо чекати. По реакції (нереакції) цих органів і оцінюватимемо дії Дмитра Гордона. Не випускаймо це питання зі свого поля зору.


Надрукувати   E-mail