Інші депутати багатіють, наші – позичають…

У кінці січня завершився строк подання декларацій за 2022 рік. ЗМІ повідомили, що народні депутати у час війни на третину розбагатіли. Народ бідніє, нардепи багатіють…. Але депутати Верховної Ради від нашого краю не надбали собі майна.

Хіба за винятком Богдана Торохтія, який уже став героєм багатьох публікацій. Власне, за, м’яко кажучи, нескромну поведінку під час війни Торохтія вже виключили із фракції «Слуга народу», але депутатом він залишається – його можуть відкликати тільки виборці, а процедура ця складна. Тепер він у фракції «За майбутнє» і, схоже, про своє майбутнє дбати не забуває. У 2022 році його автопарк поповнився: пан Богдан отримав у подарунок Мерседес, але у декларації зазначив, що коштує елітна машина аж …десять тисяч гривень. Де б собі таку дістати? Бо ж ринкова ціна такого авто – понад п’ять мільйонів гривень. У час війни його дружина Аліна Левченко придбала апартаменти в Болгарії, квартиру в Києві та недобудований будинок площею 186.6 квадратних метрів в Обухівському районі. А також автомобіль LAND ROVER RANGE ROVER 2022 року випуску за 6 315 815 гривень. Війна війною, а про майбутнє дбати треба. Фракція ж так називається?

Інші наші депутати не придбали нічого. Та й задекларували невеликі статки: Олександр Дануца має якихось 250 тисяч гривень та три тисячі доларів на рахунках, але він явно не довіряє банкам, бо задекларував 300 тисяч готівки. Так, як і Ігор Мурдій, який тримає готівкою майже сто тисяч доларів та 48 тисяч євро, ну, і кілька десятків тисяч гривень на дрібні витрати. А от Юрій Кузбит довіряє національній валюті. Бо має по 49 тисяч і доларів, і гривень.

Олег Воронько єдиний з наших депутатів має криптовалюту, тримає готівкою півтора мільйона доларів, більше мільйона євро та ще чималі суми у різнгих валютах світу. Ну, і, мабуть, для різноманітності 412 тисяч гривень. А у рублях у нього коштів немає, хоча дружина – Альбіна Феліксівна – громадянка росії.

У своїй декларації за 2022 рік Олег Тарасов вказав, що отримав від батька у подарунок 8,5 мільйона гривень. В уточненнях до декларації він вказав, що у 2023 році отримав ще чотири грошові подарунки від батька у сумі 2,3 мільйона гривень, а у січні 2024 року – ще два на 960 тисяч гривень. Ну, власне, й саме депутатство він фактично отримав від батька в подарунок.

А ось Олесь Довгий навпаки – надав фінансову допомогу своєму батькові на 10 тисяч доларів та 986 тисяч гривень. Він, як і раніше, декларує твори мистецтва, майже пів сотні картин, більше десятка статуй, скульптуру, годинники. І бізнеси. Йому належать більше двадцяти ТОВ і підприємств.

Журналісти підрахували: найбагатшим начальником ОВА в Україні став наш Андрій Райкович. Чиновник у своїй декларації за 2022 рік вказав, що отримав 217 тис. гривень пенсії та понад 2 млн гривень дивідендів. Роялті принесли Райковичу понад 37 млн гривень за 2022 рік. На рахунках у банках очільник Кіровоградської ОВА мав близько 10 млн гривень та понад 300 тис. євро. У готівці він декларував 720 тис. євро та 340 тис. доларів, а ще понад 30 млн гривень. На посаді начальника Кіровоградської ОВА Райкович за неповний 2022 рік заробив трохи більше 670 тис. гривень.

Протягом 2022 року Андрій Райкович не купував ані нерухомості, ані автомобілів. Проте в нього є автомобіль Range Rover 2019 року випуску, який він придбав того ж року за 5,7 млн гривень. Єу нього величезний будинок на 800 квадратів у селі Суботці на Кіровоградщині. Тут же він має ще два будинки на 46 кв. метрів та 45 кв. метрів, а також дачний будинок на 67 кв. метрів. У селі Суботці начальник Кіровоградської ОВА має і 11 земельних ділянок загальною площею понад 22 тис. кв. метрів, а також орендує озеро площею понад 12 тис. кв. м.


Надрукувати   E-mail