Храм залишається у Московському Патріархаті…

До дня місцевого самоврядування міський голова Кропивницького Андрій Райкович отримав орден Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня, який вручив йому єпископ Кропивницький і Голованівський Марк за заслуги перед Помісною Українською православною Церквою.

Ця подія відразу нагадала про те, що відразу після отримання Томосу і створення Помісної Української православної Церкви, незалежної від Московського Патріархату, ктитор храму Успіння Пресвятої Богородиці Андрій Райкович публічно заявив про своє бажання передати храм відродженій Українській Церкві і закликав громаду підтримати його намір. Здається, усе просто: у нинішніх умовах фактичної війни з Росією, деструктивна, руйнуюча нашу єдність роль Московського Патріархату має бути очевидною всім. І якщо раніше МП вдавалося пускати пил в очі міфічною канонічністю, то Томос остаточно розвіяв цю фальшивку.

Але тамтешній настоятель храму та єписком УПЦ Іоасаф так зуміли настроїти прихожан храму, що вони буквально збунтувались проти цього рішення і зробити це не вдалось.

Минулого року у інтерв’ю для нашого сайту Андрій Райкович прокоментував ту ситуацію так:

– Що таке храм? Це не лише будівля, це насамперед люди, громада. Мабуть, вона поки не дозріла до тих змін у розумінні, усвідомленні. Але я певен – з часом ці відтінки будуть стерті. Тільки час дасть відповідь у правильній формі. І вона обов’язково буде на користь Україні.

Але це було минулого року. Можливо, ті бажані зміни у свідомості прихожан уже настали і храм перейшов до ПЦУ?

– На жаль, цей храм досі ще в Московському Патріархаті, – повідомив єпископ Марк. – Щодо відзнаки, то вона надана Блаженнійшим Єпіфанієм за добрі справи, які Андрій Павлович здійснив щодо нашої церкви, за його волонтерську діяльність, за певні процеси декомунізації та українізації нашого міста та з нагоди його ювілейного дня народження.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail