Кошти на демонтаж московського мафу зібрали менш ніж за добу

Подією навіть не дня, а тижня чи, може, місяця стане демонтаж малої архітектурної форми біля фундаменту Десятинної церкви у Києві. Тієї самої, котру без жодних дозволів втулив туди московський патріархат.

Три дні тому Національний музей історії України (на території якого виросло оте неподобство) оголосив збір коштів для демонтажу церковного «МАФу». Відповідні роботи має проводити спеціалізоване підприємство, яке вже сформувало кошторис – 772 тисячі гривень.

Неймовірно, але факт: українці задонатили необхідну суму за менш ніж добу. І багато хто прагне вийти на демонтаж безкоштовно та розбирати «МАФ» власними руками. Читачі ЦПК також наполегливо запитують: коли відбудеться толока?

Цього ми поки не знаємо. Але знаємо, що ще у 2023 році суд ухвалив рішення про демонтаж московського «кіоску». Тобто все відбуватиметься за законом. Важливо, однак, аби демонтаж не перетворився на перформанс тих, хто захоче попіаритися на такій важливій події.

Нагадаємо, що людина, яка до минулого року була настоятелем цього «храму», а саме такий собі Гедеон (Харон) – має американське громадянство. Власне, він вже давно втік до Росії, а звідти перебрався до США. І там скаржився до Конгресу на дії українців.

Нині цю тему підхопили та використовують трампісти. Буквально днями республіканка Марджорі Тейлор-Грін розповідала колегам, як в Україні переслідують християн та руйнують церкви. Безумовно, нам своє робить, як сказав класик. Але підкидати заокеанським політикам антиукраїнські аргументи теж не варто.

Демонтуємо «МАФ» організовано та цивілізовано.

Центр політичного консалтингу


Надрукувати   E-mail