Молоді і ранні. На чию користь?

За результатами місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня 2020 року, – повідомляє сайт обласної ради, – наймолодшими на посади міських, селищних, сільських голів обрано: серед 12 міських громад – Звіздовського Євгенія Едуардовича, 1989 року народження, Долинська міська громада. Серед 16 селищних громад – Курупа Богдана Анатолійовича, 1990 року народження, Новопразька селищна громада (Олександрійський р-н). Серед 21 сільської громади – Пєшехонова Олександра Дмитровича, 1990 року народження, Рівнянська сільська громада (Новоукраїнський р-н).

Ще на початку ери незалежності, думаю, ми всі покладали надію на молодь. Сподівались: саме вона, що має свіже мислення і не зіпсована старими стереотипами, змінить життя в Україні, поверне її на справді цивілізований шлях. І ніде правди діти – у всіх наших революціях, коли суспільство таки частково очищалось, перед вела молодь. Але поки вона, як цілісне нове покоління, не зуміла, чи не змогла показати себе новою керівною силою держави. Ясна річ, потужний заслін справді свіжим, а не з 95-го кварталу, вітрам ставить олігархія, яка тупо захищає свої власні інтереси.

Та однак нові паростки пробивають собі дорогу, хоча й поки не роблять погоди у країні. Але от зі свідомістю молоді не все так просто. Часто молоді люди діють за старими лекалами, бо так виходить простіше, легше, доступніше до ресурсів.

Як поведуть себе ці молоді люди на керівних посадах? Чи ставитимуть громадський інтерес вище власного? Життя покаже. Але поки що спробуємо придивитися до одного з них – Євгена Звіздовського. Цей 31-річний чоловік уже встиг коротко побувати і у кріслі голови райдержадміністрації, і розвинути власний успішний бізнес. Його декларація за минулий рік має досить солідний вигляд. Тим більше на фоні статків більшості його ровесників.

Євген Едуардович, крім квартири у Долинській, має ще дві у Ірпені, нові машини – Тойота і Міцубісі загальною вартістю майже півтора мільйона гривень, старенькі Мерседес, КАМАЗ і автогрейдер, очевидно, для роботи. Його фірми – ТОВ «Центральна будівельна кампанія» та ТОВ «Центральна дорожня служба». Підприємницькою діяльністю він заробив у минулому році майже мільйон гривень.

І де це у Долинській можна стільки заробити? Як свідчать джерела, йому вдавалося за кілька останніх років вигравати більшість районних тендерів на виконання будівельних та шляхових робіт. Ось із міською радою стосунки у нього не склалися. Тут у тендерах перемагали інші. Щоб сказати – справедливо, чи ні, слід вивчати документацію.

Але цей чинник теж, очевидно, посприяв тому, що Євген Звіздовський, приєднавшись до «Слуг народу», пішов штурмувати крісло голови міської громади. Тепер, кажуть, у Долинській міській раді «Слуги народу» блокуватимуться із «ОПЗЖ», а не з «Батьківщиною», до якої належала попередня голова Віра Тарнавська.

Що ж, поживемо – побачимо, як керуватиме молодий голова.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail