На наших хазяїв не настачиш Карпенків-Карих…

Днями на сайті «Антикорупційний вимір» з’явилося повідомлення про розслідування правоохоронними органами злочинної схеми, яку, за версією слідства, організував власник відомого агрохолдингу «I&U Group». Саме ця компанія була головним спонсором політичної сили «Слуга народу» в нашій області на минулих парламентських виборах. І саме син Сергія Тарасова Олег нині депутат Верховної Ради від цієї партії. Ставлеником Тарасова називають і іншого нардепа Богдана Торохтія, який прославився розкішною нерухомістю та відпочинком на дорогих курортах у воєнний час.

«За версією слідства, – зазначається на сайті, – протягом 2015-2021 років посадовці ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області за попередньою змовою з представниками групи компаній «I&U Group», а також пов`язаних з ним осіб, виводили землі с/г призначення з державної власності. Ще один приклад махінацій – із залученням учасників АТО, які мають право на безоплатне оформлення землі. За версією слідства, учасники злочинної групи залучили низку приватних нотаріусів на території Житомирської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та інших областей. Вони посвідчували завідомо підроблені лркументи учасників бойових дій.

«Надалі з використанням фіктивних довіреностей та посвідчень учасників АТО, членами земельного відділу групи компаній «I&U Group» до головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області подавались заяви про дозвіл на розробку проєктів землеустрою та виділення у власність земельних ділянок підставним особам», – йдеться в матеріалах слідства.

Посадовці Держгеокадастру видавали накази про виділення землі. Після цього ділянки переоформлювалися у власність бенефіціара агрохолдингу, або на підконтрольних йому фізичних та юридичних осіб. Слідство каже, що до цього залучали приватного нотаріуса Кропивницького міського нотаріального округу, яка у тому числі втручалася в діяльність інформаційних систем та вчиняла нотаріальні дії перебуваючи за кордоном. Вказані ділянки, стверджує слідство, здаються в оренду підприємствам, які входять до групи компаній «I&U Group».

У цій справі краєчком замішаний і інший латифундист у нашій області, експосадовець облдержадміністрації Федір Згривець.

Для чого, спитати, цим, без зайвої скромності сказати, багатим людям, такий клопіт? Нічим було зайнятись? У згаданого агрохолдингу, як відомо, багатопрофільний бізнес. Роботи і турбот море. Нічим іншим, як елементарною зажерливістю та почуттяи безкарності це не поясниш. Ну, просто живий персонаж нашого славетного драматурна Івана Карпенка-Карого. До речі, і деякі інші риси – точнісінько звідти. Пригадуєте, як той казав, що йому без надобності пам’ятник Котляревському? Мені відомий факт, коли краєзнавець Володимир Васильченко підготував грунтовну книгу про історію селища Капітанівка та й звернувся до багатого власника агрохолдингу, аби той прилучився до благороднох справи профінансувати видання про минуле землі, на якій розташовано чимало майна холдингу. Та Тарасову те було без надобності…

Очевидно, й сина до парламентаризму він залучив навряд чи задля того, аби той став державним діячем і сприяв розвитку України. Швидше, аби легше й простіше було прикривати свій «чесний» бізнес.

Пишу це не із злорадством, а із жалем. Аксіомою стало, що первинний капітал рідко вдається накопичити чесно, тим більше у посттоталітарній країні. Але уже друге покоління таких бізнесменів мали б отримати цивілізовану освіту і відповідно вести підприємницькі справи, тим самим сприяючи піднесенню власної держави. Тут, схоже, ситуація інша? То нам сподіватися вже на третє покоління, чи як?

І чи винесена підозра самому Сергію Тарасову? У повідомленні «Антикорупційного виміру» цього не сказано. Зазначено тільки, що наразі відомо про трьох підозрюваних у справі, яким Печерський суд обрав запобіжний захід.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail