Наша влада прозора наполовину

У минулому році вперше за час вимірювання рівня прозорості роботи органів місцевої влади одразу два міста потрапили до категорії "прозорих" — Маріуполь і Львів, які набрали 86,6 та 85,2 бала зі 100. Це показало дослідження організації Transparency International Ukraine.

У топ-5 рейтингу прозорості міст також увійшли Дрогобич Львівської області (78,1 бала), Вінниця (76,7 бала) і Тернопіль (75,2 бала). До першої десятки вперше потрапив Володимир-Волинський, що на Волині, який протягом року найактивніше втілював рекомендації щодо прозорості й отримав найбільший приріст – 22 бали.

За чотири роки рейтингування прозорості, середній показник прозорості зріс на 59,5% і тепер становить 47,7 бала. Однак попри позитивну динаміку, цьогоріч темпи підвищення прозорості міст уповільнилися і становлять 4,4%.

Наш Кропивницький десь посередині цього рейтингу – трохи не дотягуємо до 50 балів.

Виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик прокоментував ситуацію так: "Публікація даних на сайті міськради чи ухвалення нормативно-правових актів не означає автоматичну прозорість місцевої влади. Результати рейтингів демонструють суттєвий розрив між практичною та формальною відкритістю. Через ці дослідження ми побачили, що жителі міст чекають від влади зовсім іншого, ніж отримують – запит не відповідає пропозиції. Усунення саме цієї розбіжності має стати новим орієнтиром для муніципалітетів в найближчі роки".

Зв матеріалами «ТІ»


Надрукувати   E-mail