Новий голова ОДА: запропонували – пішов! (оновлено)

Очевидно, таки розчарував чи то Зеленського, чи його близьке оточення попередній претендент на голову Кіровоградської облдержадміністрації Богдан Торохтій тим, що з якоїсь причини не з’явився на засідання Кабміну, і йому досить оперативно знайшли заміну. Вчорашнє засідання уряду розглянуло кілька кадрових питань, у тому числі погодило призначення на посаду очільника нашої ОДА Валерія Міщенка.

У стилі нинішньої влади – обличчя абсолютно нове у політиці. Чи політикою вона у нас геть розчарована – Андрій Балонь тут наполітикував не на один рік тюрми, тож згадали тепер про господарників.

Яким чином кандидатура Валерія Міщенка потрапила у вищі кабінети влади, поки точно невідомо. Та, очевидно, це якісь давні зв’язки. Бо ж Валерій Петрович народився у Києві і цілком міг бути знайомий або вести бізнес чи то з тим же Андрієм Єрмаком, чи з його численними «братами».

Принаймні на засіданні Кабміну Валерій Петрович не корчив із себе великого політика, а досить просто дав зрозуміти: мені запропонували – пішов. Хоче він розібратися з нашими фінансовими потоками (хоч би не так, як його попередник!), та з тим, наскільки ефективно використовується земля. Саме із землею пов’язана уся його попередня діяльність. Випускник Бакинського вищого загальновійськового командного училища, віддавши три роки армії, він відразу, уже у 1991 році, будучи 24-річним юнаком, зайнявся підприємницькою діяльністю. Через десять років заснував ТОВ «Агрокомплекс», до 40 був уже засновником ще п’яти сільськогосподарських підприємств. Господарює у нашій та Чернігівській областях. На Кіровоградщині має бізнес в Устинівському районі – «Устинівський зернокомплекс», Устинівський райагрохім. Загалом у обробітку має 14 тисяч гектарів землі, де працюють три з половиною сотні працівників. Обіцяє бізнес передати синові.

В Устинівці, як стверджують наші джерела, буває рідко. Але люди, які працюють на його підприємствах, ним задоволені: зарплата виплачується вчасно, Валерій Петрович не шахраює, працівників не дурить, загалом веде себе, як порядна людина й керівник.

Чи буде так і на рівні області? Побачимо, якщо все складеться.

P.S. Як стало нам відомо з власних джерел, єдиним політичним досвідом Валерія Міщенка була пропозиція йому кілька років тому балотуватися у депутати обласної ради від Устинівського осередку партії ВО "Батьківщина". Але вмовити тоді його не вдалось. А зараз, як бачимо, вмовили швидко. Чи на те були інші причини?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail