Олег Татаров – "портной", "шиє" мундири

Так охарактеризували нашого високопоставленого земляка розслідувачі «УП» Роман Романюк і Роман Кравець. Очевидно, йдеться про його зв’язок із сумнозвісним «юристом» часів Януковича Андрієм Портновим. Головиним же «дахом» Татарова сьогодні є всюдисущий керівник президентського офісу Андрій Єрмак. У цьому криється причина здатності пана Олега випорснути з-під будь-яких кримінальних переслідувань.

Татаров з’явився в Офісі президента влітку минулого року якось непомітно і без зайвого розголосу серед громадськості. Зрештою, а як інакше можна було призначати заступником керівника офісу людину, яка у часи Майдану публічно захищала "беркутівців" і отримувала звання"Заслуженого юриста" з рук Віктора Януковича?

На Банковій Татаров відповідає за правоохоронний блок та координує свою діяльність з Андрієм Єрмаком. "Єрмак бачить в Татарові щось типу технократа. Він непублічний і чітко виконує поставлені задачі. Його всі знають, він всіх знає і корисний тим, що нам не треба бігати зайвий раз до Авакова. Олег може привідкрити справу, призакрити і це полегшує нам всім роботу", – пояснює на умовах анонімності один із представників чинної влади. "Він не тільки у МВС, він може ще щось в прокуратурі помогти, наприклад. Плюс Олег займається антикорупційною реформою – у нього там з Красносільською (голова антикорупційного комітету – УП) різні дискусії бувають", – додає співрозмовник. 

Як вдалося з’ясувати УП, заступник керівника ОПУ – не перша посада, яку пропонували Татарову. Минулої весни Офіс президента лобіював призначення Татарова заступником генерального прокурора. Однак, зі слів співрозмовників у правоохоронних органах, проти його призначення категорично виступила Венедіктова. 

Наприкінці минулого року Татаров потрапив у гучний скандал. НАБУ підозрювало заступника Єрмака у тому, що в 2017 році той, працюючи адвокатом сумнозвісного забудовника Максима Микитася, був причетний до фальсифікації експертизи МВС на користь свого клієнта. НАБУ навіть оголосили йому підозру, однак згодом справу передали до СБУ, яку так і не довели до суду. 

Татаров і далі спокійно курує правоохоронний блок в Офісі президента. 

"Чому ми тримаємось за Татарова? Складно сказати. Єрмак бачить у ньому якусь альтернативу Авакову і Смирнову теж. Зі Смирновим же у них страшні контри, що в Татарова, що в Єрмака", – розповідає не під запис один із підлеглих Єрмака. 

Адвоката Андрія Смирнова на роботу в ОПУ привів інший колишній адвокат, на той момент голова Офісу Андрій Богдан. Свого часу вони обоє були захисниками Геннадія Корбана. Сьогодні Смирнов є заступником голови Офісу та відповідає на Банковій за суди. 

Компанія ще та. Тераріум відпочиває.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail