Парадокси партійних списків

Рівно через місяць ми з вами матимемо нову владу на місцях. Новообраних міських і сільських голів, депутатів. Тих, хто протягом наступних п’яти років буде безпосередньо впливати на вирішення найпростіших, але від того не менш гострих проблем нашого повсякденного життя – благоустрою, транспорту, побуту, освіти, охорони здоров’я, дозвілля. Цього разу вибори відбуватимуться із відкритими партійними списками. І ось уже більшість партій опублікували свої списки на виборах до міської ради Кропивницького.

Це – майже пів тисячі людей, більшість із яких відомі, які зарекомендували себе чи на керівних посадах, чи у професійній та громадській діяльності. Список партії «Слуга народу» майже не здивував. Очікувано на першому місці – кандидат на міського голову Ольга Ковальова-Алокілі (у інших партіях так само), за нею – відомий підприємець (правда, тут він чомусь тимчасово не працюючий) Михайло Бєжан. Вірменське товариство розділилось – Тігран Самвелович у «СН», а Рафаель Санасарян – у «Перспективах міста». Здивував хіба що Олександр Гавриленко, який тепер 26-ий номер у «Слугах…», хоча досі представляв Соцпартію. Їй, до речі, «зрадила» і шанована Олена Костенко, нині заступник начальника управління соціального захисту у Фортечному районі. Вона тепер у списку «Пропозиції», яку ще називають партією мерів.

«Рідне місто», очолюване красенями Шамардіними, здивувало кандидатом у депутати Володимиром Пузаковим. Так, колишній голова міста. Мабуть, скучив за скандалами у сесійній залі, яких за його головування було дуже багато. Але ж зараз там набагато спокійніше. Хоча, хто зна, що буде після виборів.

Партія «Перспективи міста» Артема Стрижакова очікувано пропонує кандидатами Анатолія Рацула (хоча Олександр – у «ОПЗЖ»), колишнього директора театру Віктора Савицького і до всього сумно відому діячку освітньої галузі Валентину Приліпко, нині директорку ДНЗ №3. А колишня колега Ангеліна Несен нині, виявляється, директор міжнародної кампанії «ЕУЛАЙФ». Може, хоч на рекламу розщедриться?

Мабуть, найбільше відомих людей і таких, що відбулися у партії «Пропозиція», список якої очолює нинішній голова міста Андрій Райкович. Тут його заступники Олександр Мосін та Олександр Вергун, начальники управлінь Ганна Назарець та Марина Смаглюк, головний лікар міського пологового Людмила Романів та гендиректор АТ «Ельворті» Сергій Калапа, волонтер і соціальний працівник Вадим Нікітін, керівниця дитячих хорів Вікторія Шелабокова.

Звісно, усі бачили рекламу «Перемога Пальчевського», але мало хто знає – хто ж це такий. І, справді, цей столичний діяч ніби не має стосунку до нашого міста. Але, виявляється, партія така у нас є. Її перший номер Олександр Ковальчук, директор Кіровоградської філії КРРТ. І у списку партії, схоже, пів колективу філії – і бухгалтер, і водій і навіть дві прибиральниці. А ще – кілька вчительок першої школи. З відомих діячів – тільки керівник обласної організації «Союз Чорнобиль» Олександр Неділько.

А ось голова міської організації «СЧ» Михайло Мохонько йде у раду від Партії пенсіонерів. Ця партія, перший номер якої славно і сумнозвісний Анатолій Перевозник взагалі пропонує ціле гроно відомих у місті людей – Валерій Манухін, Наталя Журжер, Лідія Єльчанінова, Равіль Агліулін, Тетяна Головченко, Олена Надутенко, Олена Баранова.

Так само багато відомих імен у партії «Наш край», Тут – нині діючі депутати та працівники органів місцевого самоврядування. Перший номер – Андрій Табалов. Це більш ніж дивно, зважаючи на його публічну заяву, що він йде з політики. Як на мене, є у цьому списку ще один парадокс: під номером 22 йде Микола Корецький, директор регіонального центру профосвіти, а №26 – Микола Гречуха, активіст Майдану. Гречуха, по-моєму, був у тій команді, яка відразу після перемоги Майдану взялася вкидати у сміттєві баки розгублених регіоналів. І першим до її рук якраз і потрапив тоді Микола Корецький…

Найтяжче говорити про «ОПЗЖ», бо люди ж ніби наші, а політична сила однозначно – троянський кінь Кремля. Ця партія, прикриваючись соціальними питаннями, робить все, аби передати нас тепленькими у руки Росії. Таке враження, що навіть ті, хто у списку, часом цього не розуміють. Не дивують тут Анатолій Ларін, Ганна Ніжнікова, Вадим Волканов, Олександр Корнюша, Олександр Рацул. Але ! – вчителі, директори гімназій! Наталя Дзюба, яка ще вчора була заступником міського голови, а нині директорка гімназії імені Олени Журливої, Любов Краснова, керівниця гімназії нових технологій, Наталя Шевченко, ЗОШ №17! Та й один з кращих лікарів міста Віктор Мягкий… Сумно, та й годі.

Досить передбачувані списки «Європейської солідарності» та «Батьківщини». У «ЄС» йде по депутатський мандат голова «Просвіти» Олександр Ратушняк. Поряд тут – Наталя Вельгун, наш колега Олексій Гора, молодий політолог Михайло Мицюк. Ну, і звісно лікарі – Костянтин Яринич та Олександр Артюх. «Батьківщина» порадувала артисткою Галиною Романюк, лікарями Олександром Барковим та Ларисою Андреєвою, педагогами Миколою Русулом та Ганною Сурковою, директоркою виробничого підприємства Людмилою Шубіною. Трохи здивувала Віталієм Бєловим.

А ще цікаво: у списках партій багато тимчасово непрацюючих. Можливо, вони думають, що статус депутата – це своєрідне працевлаштування? Найбільше їх у списку «Слуги народу» аж 11 із 38, найменше – один, у «ЄС».

Це тільки початок. Наступний місяць може принести нам багато цікавих поворотів і несподіванок.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail