Після такого ляпаса порядні люди йдуть з політики назавжди

Пригадую, наприкінці грудня 2013 року учасники Майдану відвідали місцину, де проживав Віктор Медведчук і побешкетували біля капітальної огорожі навколо його маєтку.

Обурений, але самовпевнений проросійський політик відповів тоді учасникам акції через Фейсбук: «Їм хочеться воювать? Я воювати вмію. У нас достатньо сил і можливостей, щоб відстояти наші погляди та переконання. І ми це зробимо… Тільки я не розумію – вони що, серйозно думають мене налякати? Ні залякати, ні зупинити не вийде. Я і Рух «Український вибір» будемо активно, всіма засобами, підкреслюю, законними засобами боротися за наші православно-слов’янські цінності, за дружбу і економічне співробітництво з Росією, за реальні принципи народовладдя в Україні, за інтереси людей, котрим чужий вандалізм, хаос, цинізм, безпорядки і брехня тих, хто за будь-яку ціну бореться за владу для себе».

Та невдовзі втік до Білокам’яної і повернувся в Україну лише завдяки фрау Меркель, котра настійно порадила п’ятому президенту покласти на нього переговори з Москвою щодо обміну полоненими. Вона – жінка практична і розуміла, через які поступки російському президенту обмін стане можливим. Але тоді Віктор Володимирович поводився тихо і випірнув у політиці вже перед виборами до Верховної Ради 2019 року. А «співочоливши» відверто проросійську фракцію ОПЗЖ, став показувати, що «воювати уміє» і у нього є «достатньо сил і можливостей». От і довоювався.

Отримав підозру у скоєнні злочинів проти України, запобіжний захід – м’якенький звичайно, але будемо сподіватися, не втече. Але те, що закінчився як політик, можемо констатувати вже сьогодні. У своєму виступі у програмі «Свобода слова Савіка Шустера» секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що «у разі засудження Віктора Медведчука його можуть обміняти на українців, ув’язнених в російських тюрмах». В перекладі на просту мову це означає, що мультимільйонер, скандально відомий політик, кум самого Путіна перетворюється на звичайнісінький обмінний матеріал.

Чим закінчиться вся ця історія, наразі спрогнозувати важко. Але після такого ляпаса порядні політики йдуть з неї назавжди. Але хто вам сказав, що Віктор Володимирович…, вибачайте, піде з політики? Його можуть лише піти.

Броніслав Куманський


Надрукувати   E-mail