Продав посаду голови облдержадміністрації? Заплати штраф!

«Судовий репортер» повідомив, що Печерський суд Києва затвердив угоди про визнання винуватості щодо Івана Шовкопляса та Ігоря Усіпенка за зловживання впливом за попередньою змовою групою осіб. Йдеться про продаж за три з половиною мільйони доларів посади голови Кіровоградської облдержадміністрації.

Навесні минулого року такому собі Ігорю Усіпенку захотілося грошей. Він знав, що їх є чимало у одного його знайомого, який крім грошей має, очевидно, непомірні амбіції, що стало просто хворобою нинішнього часу. Важко сказати, наскільки швидко визрів «геніальний» план, але до його реалізації пан Ігор залучив свого літнього знайомого Івана Шовкопляса, який свого часу працював помічником народних депутатів і трохи знав входи й виходи у Кабінеті Міністрів. Знав також і те. що долари там шанують і люблять. Чи домовились шахраї у тих кабінетах про щось, чи ні, але амбітний «кандидат» на посаду голови ОДА згодився передати гроші. Яка удача! Але вона швидко зруйнувалась: долари тільки встигли взяти в руки, як їх затримали правоохоронці.

Через кілька місяців слідства любителі грошових еврик уклали з прокурором угоди про визнання винуватості. Їм пом’якшили кваліфікацію обвинувачення, виключивши вимагання (з ч.3 на ч.2 ст.369-2 КК України). Усіпенко і Шовкопляс зобов’язалися під час судового розгляду визнати вину та викривати злочинні дії свого невстановленого спільника, досудове слідство щодо якого виділено в окреме провадження.

Суд затвердив ці угоди і призначив узгоджене покарання — по 68 тисяч гривень штрафу. Це лише удвічі більше, ніж за повторне водіння авто у нетверезому стані. До речі, шахраї були тверезі? Хтось перевіряв?..

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail