Райкович таки переміг у першому турі?

Тривожні і сумні були позавчорашні вибори. Кількість хворих стрімко збільшується, навіть наша зелена досі область на карті України уже пожовтіла. Багато хто побоявся йти на вибори, багато хто не зміг через хворобу. Негативу додав і смерч, який тиждень тому руйнівним крилом зачепив наше місто. Тож, ще сумніше сприймається низький відсоток участі у виборах – не дотягнули й до 30. Хоча досі Кіровоградщина у цьому плані якщо не випереджала інші регіони, то й не пасла задніх.

Після 20-ої вечора усі чекали і шукали попередніх результатів – звикли до екзит-полів. Але цього разу провідні кампанії у нашому місті їх не проводили. Не включив Кропивницький до свого опитування і Савік Шустер. Сергій Кузьменко не пожалкував грошей на таке опитуванні і вже через пів години після закриття дільниць знав, що став головою міста Олександрії у першому турі. Андрій Райкович, кажуть, ці гроші віддав у фонд допомоги постраждалим від смерчу і лише під вечір наступного дня паралельний підрахунок голосів, який здійснювався штабом політичної партії «Пропозиція», показав: міський голова Кропивницького Андрій Райкович набрав 53,24 % голосів. Тож, другого туру, очевидно, не буде.

Голова обласного виборчого штабу партії «Пропозиція» Юрій Семенюк повідомив, що ця партія, за тим же паралельним підрахунком голосів, здобула 16,39 відсотків підтримки до міської ради й також лідирує серед інших політичних партій.

Без сумніву, більшості мешканців нашого міста такий результат видається логічним. Бо як би там не була, а Андрій Райкович зробив багато для благоустрою і розвитку нашого міста. Якби ще йому й не заважали. Та не брехали на кожному кроці, перекручуючи факти на свою користь, як це робив по суті головний конкурент Артем Стрижаков.

Напередодні виборів пресова служба Руху Опору Капітуляції розповсюдила повідомлення про те, що на представників їхньої організації напали. І хто? Штабісти кандидата в міські голови Артема Стрижакова та партії «Перспектива міста». Бо ж роківці на лавчини із логотипом партії, що фактично є незаконною рекламою, наклеювали наліпку: «Жодного голосу слугам Кремля».

«Активістів оточили у дворі одного з будинків, – сказано у пресовому релізі, – відібрали поліграфічну продукцію, після чого силою заштовхали до мікроавтобуса і відвезли до приміщення свого виборчого штабу. Там їх обшукали, допитали і, під фізичним та психологічним тиском, змусили записати на відео «зізнання» у нібито незаконній діяльності, викликали поліцію і склали адміністративний протокол про нібито пошкодження елементів благоустрою міста. Активісти РОК вже написали заяви про вчинення злочину, за попередньою кваліфікацією – ст.146 ККУ «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини». Раніше представники РОК та Національного Корпусу, в рамках національної кампанії «Лапті реваншу», передали лапті Артему Стрижакову, щоб нагадати містянам про антиукраїнську діяльність цього кандидата. Активісти залишили їх на порозі громадської приймальні партії «Перспектива міста».

Тож, комусь лапті, комусь крісло голови міста. Але не забуваймо, що крісло – це насамперед відповідальність і відкритість!

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail