Ріф, Яна, Юля, тепер Сергій. Натомість по країні спокійно ходять портнови, татарови, ківи, рабіновичі

У Кропивницькому на площі Героїв Майдану Рух Опору Капітуляції провів акцію протесту «Стерненку волю!» Містяни прийшли висловити незгоду з рішенням Приморського районного суду міста Одеси, який визнав активіста з Одеси Сергія Стерненка винним у справі про викрадення депутата Одеської облради, незаконному зберіганні зброї та розбійному нападі. Мітинг був організований стихійно, через соціальні мережі, на площу вийшли люди із саморобними плакатами. Подібні акції протесту пройшли і в інших містах України: Києві біля Офісу президента, Дніпрі, Тернополі, Одесі, Запоріжжі тощо.

Суд призначив сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Про це активіст написав у Твіттері. Таке ж покарання суд призначив і соратнику Сергія Стерненка Руслану Демчуку. Прокуратура стверджувала, що вина обвинувачених підтверджується показаннями потерпілого – Сергія Щербича, телефонними білінгами і показаннями свідка. Остання розповіла, що бачила, як Щербича затягли в машину й відвезли в невідомому напрямку.

Метою нападу, на думку звинувачення, було заволодіння майном Щербича – його банківською карткою, телефоном. Обтяжуючою обставиною суд визнав те, що злочин нібито вчинили «в зв'язку з виконанням потерпілим службових обов’язків» – Щербич був депутатом. Також суд звернув увагу на те, що Стерненко розповідав про своє негативне ставлення до політичних поглядів потерпілого.Обидва обвинувачені свою причетність до викрадення Щербича повністю заперечували. Ще до завершення оголошення вироку Стерненко заявив, що вважає рішення суду політично вмотивованим. Він запевнив, що буде оскаржувати вирок. "Сам Щербич є також і партійцем та депутатом "Довіряй ділам" та повністю підконтрольний меру Одеси Труханову. Труханов тричі замовляв мене вбити, і за його вказівки і відкрили це та ще ряд кримінальних проваджень. Саме тому Щербич і писав ту заяву проти мене", – заявив Стерненко.Стерненка, крім нападу, визнали винним у незаконному зберіганні зброї – травматичного пістолета. Він наголошував, що випадково знайшов пістолет біля будинку. Як результат, екслідеру одеського «Правого сектора» призначили покарання за розбій і зберігання пістолета, а за викрадення людини – звільнили від відповідальності через строки давності.

Хто такий Сергій Стерненко

Сергій Стерненко – одеський активіст, учасник місцевого Євромайдану та колишній керівник одеського «Правого сектору». Брав участь у багатьох протестах в Одесі, зокрема пікетував російське консульство та концерти проросійських артистів. Його одеський «Правий сектор» був причетний до бійки з Нестором Шуфричем, сміттєвої люстрації та численних акцій проти незаконної забудови міста.

Стерненко – фігурант кількох кримінальних справ, був арештований за різними звинуваченнями. Вину по жодній з них у суді не довели. Проте розгляд частини справ все ще триває.

Замахи і справа про вбивство

У 2018-му на Стерненка скоїли три замахи в Одесі лише за пів року. Під час останнього він смертельно поранив ножем одного з двох нападників. Іншого затримала поліція, однак згодом його відпустили, він виїхав з України.

Справи про напади передали до головного слідчого управління СБУ у Києві. Як пояснили у прокуратурі, через «необхідність перевірки інформації щодо можливої причетності до нападів представників місцевої влади та поліції».

Але за два роки слідство так офіційно і не встановило організаторів нападів на Стерненка. Жодних вироків по цих справах також немає. Водночас самого активіста почали звинувачувати у перевищенні необхідної оборони. Після нападу він наздогнав одного нападника, який потім і загинув.

Громадський активіст, ведучий Сергій Притула на власній офіційній сторінці Фейсбуку прокоментував цей факт так:

– Можна скільки завгодно розказувати українцям про те, що офіс президента не впливає на українські суди. Можна навіть спробувати переконати, що генпрокуратура теж є незалежним органом. Але ж ми усі добре розуміємо, що українська судова система як працювала за дзвінком, так і працює. А генпрокурорка є «оком государєвим», яке осліпло і не бачить, де підписати підозри чинушам часів януковича. Ми по крупинці формуємо громадянське суспільство і хочемо бачити у ньому сильні та дійсно незалежні державні інститути. Але коли «правосуддя» вершать судді, які живуть у системі координат «ленін-сталін», а прокурори зливаються у екстазі із людьми Татарова, то про що можна ще говорити?! Сергію Стерненку сьогодні «намалювали» понад 7 років тюрми. За «викрадення людини з метою заволодіння 300 гривнями»!!! Серйозно?!!

Все громадянське суспільство бачить цю справу не чим іншим, як політичною розправою над черговим активістом та патріотом. Ріф, Яна, Юля, тепер Сергій. Натомість по країні спокійно ходять портнови, татарови, ківи, рабіновичі та інші посіпаки москви і режиму януковича.

Українська влада повинна усвідомити, що суспільство не буде чекати, коли ви висмикнете з наших рядів чергового патріота і засудите його на догоду кремлівському фан-клубу! Ми будемо діяти!.. Без зволікань. І без втоми. Бо ми не Росія і не Білорусь.

Не вірите? Запитайте в яника, пшонки і захарченка!

#стерненкуволю !!!

Таїсія Дробот


Надрукувати   E-mail