Розстріл за… патріотизм?

Справу трьох «залізничних партизан» направлено до Гомельського обласного суду. Їм загрожує смертний вирок. Ця інформація півторамісячної давності – і більше нічого не відомо. Світовий інформаційний простір мовчить. Такі реалії сьогоднішньої білоруської «етнокультури»: за найменше слово правди, навіть за пересилання чужої інформації – кримінальне переслідування і ув’язнення.

Тому навіть кількість «залізничних партизанів» невідома. За оцінкою білоруської опозиції – одинадцять. Насправді їх могло бути – і, напевно, мало б бути – більше.

«Залізничні партизани» заявили про себе уже в перші тижні після віроломного вторгнення РФ в Україну. У ті дні, коли йшли найжорстокіші й кровопролитні бої за українську столицю, в яких російські збройні сили несли величезні втрати в живій силі, техніці й озброєнні. «Залізничні партизани» не підривали мостів, колій та російських ешелонів з технікою, зброєю і особовим складом агресора, які рухались у потягах білоруською територією. Вони виводили з ладу завершальні, виконавчі ланки автоматичного управління залізничним рухом. В результаті потяги, які везли з РФ підкріплення для російського наступаючого угруповання під Києвом, змушені були зупинятись. Пересування російських військ та зброї на територію України суттєво загальмовувалось.

Коли дії білоруських «залізничних партизанів» називають допомогою БРАТСЬКІЙ Україні, безумовно необхідної і своєчасної в ті трагічні дні, – це справедливо.

А ще справедливіше й інше твердження: білоруські «залізничні партизани», зовсім ще молоді люди, – справжні патріоти СВОЄЇ Батьківщини! Вони не хотіли, щоб Білорусь заплямувала себе співучастю в ганебній, безпощадній і нелюдській, кривавій війні РФ проти НЕЗАЛЕЖНОЇ України. Те, що вони робили, – не проливши при цьому жодної краплі чиєї б то не було крові! – стало справою справедливою і благородною.

І ось за це їм сьогодні загрожує смертельне покарання!

Весь світ повинен підняти голос на захист білоруських «залізничних партизанів»!

Кожен, хто читає ці рядки, зобов’язаний донести цю інформацію до всього світу. Аби світове товариство, яке виступає нині на захист України, виступило також на захист білорусів, білоруських «залізничних партизанів», які, ризикуючи життям, встали у ті важкі дні супроти російської воєнної агресії.

Анатолій Юрченко, с.Танштайн, Баварія, ФРН


Надрукувати   E-mail