Щодня мінімум сім тисяч агентів Кремля працюють проти України. А скільки їх у нас?

Про це повідомив голова Служби безпеки Іван Баканов на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпека країни". Він також назвав пріоритети російських спецслужб.

Баканов зазначив: "Не секрет, що сьогоднішня Росія по своїй суті є державою-спецслужбою. І будь-який напрям зовнішньої політики РФ – не класична дипломатія, а низка спеціальних операцій. Лише по Україні з території Росії працюють близько семи тисяч співробітників. І це, хочу вам сказати, лише "офісні працівники". Вдумайтесь у цю цифру: 7 тисяч людей щодня приходять на роботу, аби займатися розвідувально-підривною діяльністю проти України".

Глава СБУ назвав пріоритети, які визначають для себе російські спецслужби:

  • за будь-яку ціну перешкоджати зміцненню національної безпеки України – наприклад, через зрив міждержавних домовленостей щодо підтримки України, щодо надання допомоги Україні;
  • провокувати масові акції протесту та заворушення;
  • розширювати старі та формувати нові агентурні мережі;
  • проводити інформаційні спецоперації, бо пропаганда стала надпотужною зброєю;
  • забезпечувати ресурсами т.зв. ЛНР-ДНР та підтримувати збройний конфлікт.

Баканов зазначив, що серйозну увагу росіяни приділяють як точковим диверсіям і терактам, так і загальній дестабілізації ситуації в Україні. Для цього створюються та фінансуються окремі проросійські проєкти. Очільник Служби безпеки запевнив, що комплексна робота на шкоду Україні триває 24 години на добу, і в майбутньому вона не послабиться.

І це не порожні слова. Деякі розсійськомовні колеги розповідали, що перед початком російсько-української війни пропозиції організувати чи навіть взяти участь у антиукраїнській акції, а тим більше здійснити якийсь проєкт, ішли буквально валом. Фінансування відразу ж і без будь-яких бюрократичних затримок і перепон. Тільки згоджуйся. Ясна річ, ті, хто про це розповідав, не згодились. Але ж, мабуть, були й такі, що заковтнули таку приманку…

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail