«Слід розширити роль громад – і у політичному плані теж!»

А також не допустити згортання децентралізації. Таким бачить основне завдання Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України її новообраний голова Андрій Райкович.

Наприкінці минулого тижня у Кропивницькому відбулися загальні збори регіонального відділення. Це перші збори членів АМУ після проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року. У майже половині громадах-членах АМУ в Кіровоградській області (16 із 39) обрано нових голів.

Провладна партія «Слуга народу» не отримала того результату, на який сподівалася, тож існує загроза, що процеси децентралізації, доступ громад до необхідних ресурсів, м’яко кажучи, гальмуватимуться. Ця тенденція була вже помітна навіть під час виборів, у тому числі і щодо нашого міста, коли центральні органи влади місяцями не узгоджували прості рішення, не надавали передбачені законом субвенції. Простий приклад: незважаючи на неодноразові звернення, досі не надають дозволу на перевезення навіть обмеженої кількості стоячих пасажирів у комунальному транспорті обласного центру, що створює значне напруження у міських перевезеннях.

Учасники зборів вдруге обрали головою Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України Андрія Райковича. Рішення підтримали одноголосно.

– Я щиро вдячний вам за високу довіру, – сказав він. – Ми всі об’єднані великою відповідальністю перед людьми, перед громадами, які обрали нас керівниками територій. Наголошую: зараз це надзвичайно нелегко, тому тільки гуртом, спільно, організовано ми будемо спроможні рухатись вперед і виконувати волю людей. Нині ми повинні разом не допустити згортання децентралізації. Розширити можливості і роль громад в економічному, адміністративному, якщо хочете, і політичному спектрах функціонування держави. Ніхто, краще від нас, не знає життя, проблем простих людей і ніхто, крім нас, першим не кинеться їх фахово вирішувати.


Надрукувати   E-mail