Справа нашого земляка може покласти край антикорупційній реформі, що розірве стосунки із Заходом і кине нас у обійми Росії?

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін днями повідомив у ФБ, що Офіс президента заради порятунку заступника керівника ОПУ Олега Татарова, готує терміновий законопроєкт, яким знищить антикорупційну реформу і розірве партнерство з Заходом.

За словами Шабуніна, цим документом готуються: забрати ТОП-посадовців з підслідності НАБУ; підірвати конституційність ВАКС (роблячи його спеціальним, а не спеціалізованим); дати генпрокурору право забирати справи НАБУ; усю співпрацю НАБУ із закордонними колегами підпорядкувати офісу генпрокурора.

На думку голови ЦПК, так Офіс президента відреагував на рішення ВАКС, який визнав, що справа Татарова – це підслідність НАБУ.

Шабунін переконаний, що, крім порятунку Татарова, цей законопроєкт підірве основні досягнення України у співпраці з МВФ та західними партнерами. Він підкреслив, що незалежність НАБУ, підслідність органу топ-корупції, конституційність ВАКС, можливість вести міжнародну співпрацю НАБУ і САП (напряму без ГПУ) є базовими умовами співпраці України із Заходом.

Шабунін нагадав, що саме Володимир Зеленський на початку президентства повернув НАБУ право співпрацювати напряму з міжнародними партнерами і повноцінно запустив ВАКС. Тому, за словами керівника ЦПК, саме президент нестиме відповідальність за "знищені цим законопроєктом стосунки України і Заходу".

Олег же Татаров категорично заперечує подібні наміри: «Ні в Офісі президента, ні в інших владних кабінетах не розглядають і не планують працювати над подібними ініціативами".

Президент і інші високопосадовці мовчать.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail