Судовий процес проти Компартії триває

Із 2015 року триває судовий процес про заборону Комуністичної партії України (далі КПУ), оскільки закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" забороняє діяльність партій, які пропагують нацистську та комуністичну ідеологію.

КПУ зловживаючи своїми процесуальними правами восьмий рік зволікає розгляд справи по суті, що надавало цій партії можливість отримувати з державного бюджету мільйони гривень фінансування на діяльність своєї партії. Фактично фінансування йшло на пропаганду комуністичної ідеології в Україні, за часів панування якої, Україна пережила три голодомори, масові репресії, якими комуністи винищили мільйони найпрацьовитіших і найрозумніших, розстріляли та замордували в концтаборах найкращих представників української інтелігенції, перетворивши більшість населення України в слухняну і покірливу худобу. Варто нагадати: статтею 2 Конвенції ООН «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» згадана діяльність КПУ кваліфікується як геноцид.

Лише з 2 жовтня 2019-го року фінансування КПУ з держаного бюджету припинилося, коли Верховна Рада скасувала фінансування партій, що не подолали 5 % бар'єру на виборах, до цього фінансування отримували всі партії, що набрали щонайменше 2 % голосів виборців.

За дорученням голови Української республіканської партії (далі УРП) – Сергія Джерджа, дев’ятого листопада я – голова Луганської КО УРП Сергій Мельничук та голова Київської КО УРП – Олександр Мамалига представляли УРП в судовому засіданні Верховного суду України Касаційного адміністративного суду у справі за адміністративним позовом Міністерства юстиції України, Державної реєстраційної служби України до Комуністичної партії України, треті особи – Служба безпеки України, Всеукраїнське об`єднання «Свобода», Радикальна партія Олега Ляшка, громадська організація «Воля-Громада-Козацтво», Українська республіканська партія, за участі Генеральної прокуратури України, про заборону політичної партії. У цьому судовому засіданні суд розглянув апеляційну скаргу КПУ на ухвалу шостого апеляційного адміністративного суду від другого серпнння 2021 року про застосування до Комуністичної партії України заходів процесуального примусу у вигляді штрафу у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме – 6 810, 00 (шість тисяч вісімсот десять гривень 00 коп.), який стягнути з останнього у дохід Державного бюджету України. Суд відмовив у задоволенні апеляції КПУ в повному обсязі.

Справа передається на розгляд до Київського окружного адміністративного суду. І тут постає питання: скільки займе часу в суді підготовка справи для розгляду справи по суті, і скільки часу буде тягнутися судовий розгляд цієї справи? Невже ж нам знову доведеться роками спостерігати за процесуальними вибриками КПУ, яка, керуючись своїми божевільними реваншистськими ідеями, продовжить зловживати своїми процесуальними правами намагаючись затягнути розгляд справи в суді допоки знову не захопить владу в Україні, з метою продовжити свій незавершений геноцид українського народу?

Сергій Мельничук


Надрукувати   E-mail