Так діяли тільки коричневі і червоні

Ну, хто ще й досі сумнівається в тому, що нинішня Росія є державою фашистського типу? Хто ще вірить, ніби після втрати Путіним влади з нею можна буде співробітничати? Хто обурюється, що його внуки не зможуть прочитати «Белую гвардию»? Хто слізно співчуває офіціантці з Кацапетівки, що вона вже не може обслуговувати клієнтів із Зачепилівки «великим и могучим»? Думай-те!

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на підрив Каховської ГЕС першим. У Twitter: «Росія зруйнувала Каховську греблю, спричинивши, ймовірно, найбільшу техногенну катастрофу в Європі за останні десятиліття і поставивши під загрозу життя тисяч цивільних осіб. Це жахливий воєнний злочин. Єдиний спосіб зупинити Росію, найбільшого терориста XXI століття, – це вигнати її з України». Ці рядки я прочитав уранці 6 червня, після повідомлення ЗМІ про підрив орками Каховської ГЕС. І хочу додати від себе: «Мало, пане міністре. Потрібно бити в набат. Так, щоб почули у всіх 195-х столицях світу».

Вдарили – перші особи нашої держави. І їх почули – керівники багатьох демократичних країн. Тугими на вуха виявилася тільки Організація об’єднаних націй – почути про трагедію на Дніпрі завадило свято російської мови, яке відзначали цього дня у штаб-квартирі всесвітньої миротворчої організації з нагоди дня народження «солнца русской поэзии» Олексанра Пушкіна. Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттериш «спостерігав у місті Херсоні, місті Нова Каховка і ще у 80 містах і селах, розташованих біля Дніпра, масову повінь, масштабні евакуації, екологічне спустошення – ще один руйнівний наслідок російського вторгнення в Україну», але очолювана ним ООН відгукнулася (якось так) на подію десь аж по обіді. Відбулося й засідання Радбезу ООН. Тільки який з того толк, коли там сидить представник РФ Ні-бе-ні-мендзя і блокує всі рішення, що засуджують дії Москви. Чи не пора вже замінити його на представника України, яка заслужила право на це подвигом і кров’ю свого народу?

Не сумніваюсь, що російсько-українська війна закінчиться нашою перемогою. Але в якому варіанті, сьогодні не знає ніхто. Та впевнений в іншому. Якщо під тиском обставин переможе рішення «зберегти обличчя Путіну», то це стане глобальною катастрофою для всього демократичного світу, коли не європейської цивілізації як такої. Немає обличчя у Путіна. Немає його в нинішньої Росії і ще довго не буде, а може й узагалі не з’явиться. Є морда хижого, оскаженілого звіра, здатного на будь-який злочин проти людства і людяності. Світова громадськість, якщо їй не заслало очі, має бачити це і розуміти: коли його не зупинити сьогодні, завтра він зможе підірвати Запорізьку АЕС, післязавтра застосувати бактеріологічну зброю, хімічну – знищити величезну кількість людей і отруїти українські чорноземи, що вже годують 150 мільйонів людей, а можуть прогодувати шосту частину населення Землі (президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало). Не кажучи вже про те, що епідемії кордонів не визнають. Нинішня Росія має бути не тільки зупинена, а й переможена, виведена зі складу ООН, всіх міжнародних організацій і позбавлена ядерного арсеналу. Інакше вона, навіть отримавши серйозну поразку, загрожуватиме планеті як яничарський ядерний підрозділ об’єднаних тоталітарних режимів.

Броніслав Куманський


Надрукувати   E-mail