То давали хабар, чи отримували?

Посеред минулого тижня стало відомо, що СБУ затримала помічника депутата обласної ради Юрія Дрозда («Слуга народу») на хабарництві. Кого саме з помічників-консультантів, яких на сайті облради значиться п’ятеро – Олександр Величко, Анастасія Коробкова, Валентина Остапчук, Ігор Васін та Олег Норенко, не відомо. Не зрозуміло також, чи давали хабар, чи отримували.

Юрій Дрозд — депутат Кіровоградської обласної ради від партії «Слуга народу». У попереднє скликання балотувався від «Європейської солідарності» – не пройшов. Багато років працював у органах МВС, обіймав посаду заступника начальника обласного управління МВС. Після виходу на пенсію активно зайнявся бізнесом, був директором ряду фірм, зокрема ТОВ «Техногенна безпека», нині – генеральний директор групи компаній АПС (електромонтажні роботи), до засновників якої входить відома у нашому краї родина Адамовичів. Особливістю декларації Юрія Васильовича значиться: активи в десять разів перевищують доходи родини, сума грошових активів декларанта і родини (вид "готівкові кошти") перевищує п’ять млн грн. Декларація подана у грудні 2020 року.

Дружина Валентина Георгієвна теж працювала в правоохоронних органах. Таку ж професію обрали і сини: Віталій Дрозд – слідчий головного управління Нацполіції в Одеській області. Олексіій Дрозд – начальник відділу докторантури та адюнктури Національної академії внутрішніх справ.

Партія «Слуга народу» делеговувала Олексія у комісію з обрання керівника Спеціалізованої прокуратури. Однак Дрозд самоусунувся від роботи в комісії, бо він був поліцейським відрядженим до наукової установи. А українське законодавство забороняє правоохоронцям бути членами цієї комісії. У ЗМІ також повідомлялось про його зв’язки із заступником керівника Офісу президента сумнозвісним Олегом Татаровим. Разом з Дроздом Татаров писав спільні статті – наприклад, «Правова охорона земельних відносин в Україні».

А тим часом Андрій Лаврусь, громадський діяч, повідомив у ФБ: «Гучне затримання відбулось у центрі Кропивницького. Свідками події стали сотні містян. Біля колишнього кінотеатру «Зоряний» затримували Ігора Васіна, помічника депутата обласної ради від «Слуги народу» Юрія Дрозда (голова постійної комісії ЖКГ та використання природних ресурсів). Гроші лежали прямо на бордюрі в пачках, орієнтовно 100 тисяч гривень.

За інформацією власних джерел помічник депутата хотів порішати питання надання дозволу на передачу водного об’єкта в Голованівському районі. На наступний день до департаменту екології Кіровоградської ОДА правоохоронці прийшли з ухвалою суду для проведення слідчих дій. За інформацією джерела в адміністрації, Васін раніше приходив до департаменту і махав ксивою помічника. У свою чергу директор департаменту екології та природних ресурсів В.Дубровський в коментарі проінформував про те, що «питання, які були порушені в ході проведення слідчих дій, не входять до компетенції департаменту, нами було добровільно надано усю наявну інформацію. Ми готові в будь-який час надати офіційні коментарі будь-якому ЗМІ».

Хто такий Ігор Васін? У Кіровоградській ОДА Ігор Васін з’явився з приходом на посаду Балоня, у якого він разом із Дроздом працювали радниками, а по факту були так званими смотрящими по напрямках. У ті часи команда херсонських активно «прокачувала» обласний водоканал. Для цього на підприємство працевлаштували своїх на посади. Затриманий був один із них.

В облдержадміністрації кажуть, що після затримання Балоня, Дрозд продовжив з Васіним займатись темою обласного водоканалу. Пізніше сприяв його призначенню на керівника Смолінського ВКГ, що входить до складу ОВКП Дніпро-Кіровоград. Окрім нього за сприянням депутата заступником директора підприємства також працює інший чоловік.

Хто такий Дрозд? Колишній мент, керує фірмами Федорчака, що є монополістами у сфері протипожежної безпеки в області. Політичну вагу Юрій Дрозд набрав завдяки зв’язкам та підтримці Татарова і Мурдія. Спільно вони вирішують особисті питання в області. В тому числі уже відома на всю Україну тема тюремної землі. В області знають, там де Дрозд – там Мурдій, там і Татаров. З неперевірених джерел є інформація, що депутат облради на наступних виборах хоче у ВР. Тому на окрузі вже розміщує борди.

Виходячи з останніх подій, у суспільства є великі сумніви у тому, що помічник самостійно займався рішаловом. Раніше, я вже писав, що голова комісії звертався до екоінспекції з питаннями щодо приватних фірм, які дотичні до будівництва доріг в області».

Чекаємо на офіційний коментар правоохоронних органів.


Надрукувати   E-mail