Той, хто дав назву ПВК «Вагнер» – наш земляк

Минулого тижня увагу світу прикувала до себе ПВК «Вагнер», яка замахнулася на державний переворот в рашці, але за 200 км від москви, повернула назад. Один з її командирів і той, хто фактично дав назву ПВК – наш земляк.

ПВК була утворена у 2014 році російськими спецслужбами після розпаду корпусників – найманців військової структури "Слов'янський корпус", які у 2013 році працювали в Сирії. Набором до ПВК "Слов'янський корпус" тоді займалася російська охоронна компанія "Moran Security Group" колишнього ФСБшника В'ячеслава Калашнікова. Операція провалилась. Частину затримали представники ФСБ, суд оголосив їм незначні строки. Відходом найманців із Сирії керував Дмитро Уткін. Він – колишній командир 700-го окремого загону спеціального призначення (в/ч 75143) генштабу ЗС РФ. Його позивний "Вагнер". Саме він згодом під особистим номером М-0209 і очолив новостворену ПВК, яка отримала назву "Група Вагнера".

"За наявною у нас інформацією, Дмитро Уткін кілька разів приїздив на територію України задля координації роботи "вагнерівців". Особисто ж він здебільшого перебуває у штабі ПВК "Вагнер" у Пітері", – розповів у коментарі УП представник ГУР Міноборни Андрій Юсов. "Саме він наразі і займається безпосереднім контролем за роботою "вагнерівців", оскільки роль Пригожина здебільшого є політичною", – пояснив Юсов.

У грудні минулого року Служба безпеки України оголосила заочну підозру Уткіну за посягання на територіальну цілісність України. Слідчі встановили, що з липня 2014-го до березня 2015-го він, за попередньою змовою з високопосадовцями Збройних сил РФ та під їхнім контролем, перебував на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. Уткін командував "вагнерівцями" на Дебальцевському напрямку. За даними слідства, він координував свої дії із командувачем 2-го армійського корпусу РФ, який на той час очолював Сергій Кузовльов "Тамбов". Останній включений українською прокуратурою до списку з 18 осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України.

Дмитро Уткін – син геолога-росіянина, який перебував в Україні під час розробки та відкриття Смолінської шахти. Про матір даних немає, очевидно, вона українка. Батьки Дмитра розійшлися, він виріс у Смоліному, там закінчив середню школу. Під час навчання якимись особливими здібностями не вирізнявся. Відразу після школи вступив у військовий навчальний заклад у Ленінграді. У Смоліно не повертався. Останніми роками звідти зникла і його мати. Де вона – невідомо.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail