У міськраду пропускатимуть тільки своїх, щоб правоохоронці не ловили на хабарях?

Днями оприлюднено проєкт рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради “Про затвердження Тимчасових правил пропускного режиму до адміністративної будівлі Кропивницької міської ради”.

Ці правила поширюються на працівників та депутатів Кропивницької міської ради, членів виконавчого комітету Кропивницької міської ради, відвідувачів, працівників екстрених служб, інших медичних, аварійних служб (швидка медична допомога, поліція, пожежна охорона тощо), іноземні делегації, окремих іноземців.

У проєкті рішення пояснюють запровадження таких заходів необхідністю забезпечення належної роботи та підтримання порядку, збереження матеріальних носіїв секретної інформації та цінностей, недопущення безконтрольного проходу, проникнення до приміщень (у тому числі режимних) сторонніх осіб, несанкціонованого витоку інформації, викрадення документів, майна, забезпечення особистої безпеки працівників та депутатів Кропивницької міської ради, інших осіб, які працюють у приміщенні адмінбудівлі міської ради та дотримання вимог громадського порядку. Основним документом, що даватиме право доступу до адмінбудівлі міської ради працівникам Кропивницької міської ради, буде службове посвідчення.

А ось працівники медичних, аварійних служб та служб екстреної допомоги (швидка медична допомога, поліція, пожежна охорона тощо), аварійно-рятувальних загонів допускатимуться до адмінбудівлі міської ради за службовими посвідченнями у разі отримання працівником служби охорони підтвердження їх виклику до адмінбудівлі міської ради та у разі виникнення надзвичайної ситуації. Представники засобів масової інформації допускатимуться до адмінбудівлі міської ради за посвідченнями штатного або позаштатного журналіста чи оператора. Супровід цих осіб по адмінбудівлі міської ради здійснюється керівником відділу по роботі із засобами масової інформації Кропивницької міської ради.

У разі відвідування іншою особою адмінбудівлі міської ради працівник служби охорони повідомлятиме за представника виконавчого органу, уповноваженого розглянути питання, з якого звернулась особа, та запрошуватиме його для роз’яснень до кабінету для прийому громадян.

У приміщенні міської ради і без цього рішення при вході є охоронець, який так просто вас не пропустить. Наші чиновники стають не ближче, а все далі від народу?

Юристка Євгенія Захарченко висловила і такий коментар: «У преамбулі проєкту рішення про пропускний режим до будівлі міської ради однією з причин зазначено: для мінімізації корупційних ризиків. Ось основна причина – щоб не ловили правоохоронці на хабарях! Усе інше про безпеку, збереження секретної інформації – просто димова завіса. Слідкуватиму за голосуванням, обов'язково пам'ятатиму, хто голосував "за", щоб не зробити помилку під час наступних виборів до міської ради».


Надрукувати   E-mail