У нашій облраді Ляшко переміг!

Стало відомо, які партії проходять у нашу обласну раду. Поки що, ясна річ, за паралельним підрахунком голосів. Бо ЦВК, схоже, ще з тиждень рахуватиме. Цікаво порівняти ці результати із міською радою Кропивницького.

Якщо виборці обласного центру майже 20 відсотків голосів віддали за партію «Пропозиція», яка представляє місцеве самоврядування і яку ще називають партією мерів, то тільки 6,6 відсотків мешканців Кіровоградщини, які взяли участь у виборах, проголосували за цю політичну силу. За великим рахунком, це непоганий результат – у облраді вона матиме п’ять мандатів. А найбільше – по 14 своїх депутатів матимуть у обласній раді партії «Батьківщина» та «Слуга народу». Досвідчена і авторитетна в області «Батьківщина» менше, як на один відсоток випередила молодих і зелених «слуг». Їхній рейтинг у області набагато більший, ніж у Кропивницькому. До речі, так завжди було: чим глибше в провінцію, тим вищий рейтинг партії влади.

На жаль, більше довіряє наша глибинка і троянському коню Кремля – ОПЗЖ. Майже 15 відсотків голосуючих виборців (11 мандатів) – це дуже багато для центральноукраїнських територій. Чи до людей не доходить цілісна інформація і вони не розуміють, що і хто стоїть за цими вовками в овечій шкурі? Правда, й в Кропивницькому майже дев’ять відсотків за них – це немало. Виходить, або аж так діє на наших, спраглих до справедливості людей, їхня соціальна демагогія, або ж стільки маємо відвертої і стійкої проросійської частини спільноти.

Партія «Європейська солідарність» отримала майже однакову підтримку і у Кропивницькому, і в області – трохи більше 12 відсотків. І у обласній раді матиме дев’ять депутатів.

Якщо у міську раду обласного центру пройшли локальні партії «Рідне місто» і «Наш край», то у обласній їхніх представників не буде, зате сюди пробилася «За майбутнє» із сімома відсотками голосів (шість мандатів) і навіть Радикальна партія Ляшка. Популізм цього скандального політика, який свого часу мав велику підтримку, особливо у глибинці, наш народ, якщо не зовсім розкусив, то вже починає осягати. За вилами й скотиняками стоїть елементарне фінансування одним із найпотужніших олігархів. Навіть колись дуже прихильна до нього Чернігівщина на довиборах уже не привела його у парламент. А на Кіровоградщині ще майже шість відсотків тих, хто проголосували, сподіваються на вила Ляшка.

Спробую спрогнозувати: такий склад обласної ради цілком може знову обрати головою Олександра Чорноіваненка. Бо він хоч і не має своєї партійної більшості, але ж уміє домовлятися – хоч і з чортом. Хоча, може «слуги» перейдуть дорогу, пішовши на зговір із ОПЗЖ?..

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail