У справі Татарова випливла роль ще одного нашого земляка. Схоже, головна

Максим Микитась, власник великої будівельної кампанії, якого звинувачують у зловживаннях із квартирами для Нацгвардії, і який дав покази проти тодішнього свого юриста, а зараз заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, передав «УП» відповіді на їхні запитання.

Він стверджує: «На певних умовах питання повернення вилучених коштів "Укрбуду" було вирішено. Татаров тоді був впливовим серед слідчих МВС через його наближеність до керівництва МВС. Зв’язки залишилися і після звільнення. Але вже в іншому статусі. Наприклад, через кума, колегу та земляка Максима Цуцкірідзе, який залишився на керівних посадах в ГСУ НПУ, а рік тому став керівником головного слідчого управління Національної поліції України, якому підпорядковані усі слідчі країни. Гадаю, саме через нього Татаров вирішував найскладніші питання, оскільки в системі це була його найближча людина. Зв'язки тягнуться з Новоукраїнки, де вони разом народилися та виросли. Їхній спільний шлях продовжився в системі центрального слідчого органу поліції держави. Це голова і руки. Питання в тому, чи для добрих справ?»

А справи такі, що коли НАБУ зацікавилась Татаровим і виникла реальна загроза його арешту, то активно почала діяти Генпрокуратура і за її поданням Печерський районний суд передав справу від НАБУ у іншу підслідність. Активно панові Олегові почала допомагати поліція. Микитася раптом звинуватили, ніби він викрав одного з юристів, з якими співпрацював і який був йому винен гроші.

Адвокати Микитася звернули увагу на скріншоти есемес-розмов про це викрадення, з якого ясно видно, що це фальшивка. Адвокат Максима Микитася Артур Габріелян у коментарі Радіо Свобода наголосив: «Я вважаю, що нове провадження проти Максима Микитася безпосередньо пов’язане зі справою Олега Татарова. Ми бачимо, як Офіс президента, Офіс генерального прокурора і суди зробили все для того, щоб передати його справу від НАБУ до СБУ та захистити посадовця від можливого арешту. Наша судова гілка влади не є незалежною: у цій справі вона перебуває під впливом Банкової».

За його словами, це провадження проти Микитася відкрили саме після того, як він став співпрацювати зі слідством і дав свідчення проти Олега Татарова. Захист Микитася вважає такі дії тиском на свідка і вбачає в цьому загрозу для безпеки свого підзахисного. Нове провадження проти Максима Микитася, в якому йдеться про викрадення і вимагання, розслідує головне слідче управління Нацполіції. Його керівник Максим Цуцкірідзе – земляк, колега і друг Олега Татарова, заявляють адвокати Максима Микитася.

Хто ж це такий? Цуцкірідзе Максим Сергійович, народився 22 вересня 1985 року, Новоукраїнка, Кіровоградська область, підполковник поліції, заступник голови Національної поліції України — начальник Головного слідчого управління. Доктор юридичних наук, заслужений юрист України, доцент. У 2006 році з відзнакою закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ. У 2007 році – з відзнакою закінчив магістратуру, а в 2010 році – ад’юнктуру Київського національного університету внутрішніх справ. У 2006-2007 роках працював у практичних підрозділах УМВС України в Кіровоградській області на посадах дізнавача та слідчого. У 2010-2011 роках перебував на керівних посадах у Навчальному центрі післядипломної освіти навчально-наукового інституту управління Національної академії внутрішніх справ. У 2011 році призначений на посаду начальника відділу Головного слідчого управління МВС України. У 2013 році — заступник начальника управління Головного слідчого управління МВС. Таку ж посаду зайняв і у Національній поліції України. Упродовж 2017-2019 років — заступник начальника Департаменту забезпечення діяльності Голови Національної поліції та заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України. З 13 вересня 2019 — заступник Голови Національної поліції України, начальник Головного слідчого управління.

Гідна кар’єра. Як стверджкє журналіст-експерт Юрій Бутусов, пан Максим робив її разом із Олегом Татаровим, вони ймовірно мають спільних родичів, З 2011 по 2014 разом працювали у Головному слідчому управлінні МВС. Олег Татаров – як заступник начальника управління. Максим Цуцкірідзе – як начальник одного з відділів цього управління (підлеглий Татарова), а у 2013 році підвищений до заступника начальника управління.

Максим Микитась в одному зі своїх інтерв'ю стверджує, що взяв Олега Татарова до «Укрбуду» саме через те, що він зберіг зв'язки та знайомства з посадовцями МВС.

Найцікавіше, що Татаров і Цуцкірідзе – співавтори кількох наукових робіт із правознавства. Одна з них – «Розслідування масових заворушень» від 2014 року. І Татаров, і Цуцкірідзе опікувалися такими розслідуваннями під час Революції гідності. Зокрема, Олег Татаров у коментарях ЗМІ спростовував факти застосування зброї проти активістів та їхнє побиття.

За матеріалами «УП» та Радіо «Свобода»


Надрукувати   E-mail