У заступника голови облради запитання до Марії Чорної. Поки без відповіді

Щодня я та всі жителі області читаємо звіти про успіхи «Великого будівництва». Так, дійсно, завдяки дорожньому фонду, який ми запустили в 2017 році, зараз у держави є ресурси для будівництва доріг (як і за скільки будують, то інша тема). Проте це зона відповідальності державних органів влади, які повністю контролюють і відповідають за цей напрямок. До області це немає ніякого стосунку.

Об’єкти, за які відповідає обласне керівництво це шість нових приймальних відділень у лікарнях області. Це якраз те «велике будівництво», яким має опікуватись і пишатись обласна адміністрація і управління капітального будівництва. Проте, на жаль, пишатись не доводиться.

Нині щодня нам повідомляють про нову хвилю захворювання коронавірусом, яка насувається. Лікарні готуються до приймання нових хворих. Але існує цілий ряд проблем, які ставлять під загрозу роботу нових відділень, відкриття яких ми все ще чекаємо.

У першу чергу це стосується приймального відділення в обласній лікарні. З невідомих нам причин проєктанти не передбачили цілий ряд життєво важливих деталей, які необхідні для роботи відділення: підводка кисню, електроенергії, вентиляція та документи на все це. На сьогодні ніхто не може сказати, що буде зроблено, чи вистачить виділених грошей, хто буде виправляти всі допущені помилки. Фактично до нової хвилі захворювання ковідом обласна лікарня підходить без готового приймального відділення, а старе приміщення вже перепрофілювали під інші потреби.

У Кропивницькій міській лікарні приймальне відділення збудували над тепломережею. Як таке змогли допустити проєктанти і будівельники не зрозуміло. Тепер залишається молитись, щоб там не прорвало, бо доведеться розбирати всі бетонні конструкції (уявляю цю картину).

Я вже мовчу про обладнання, яке нам обіцяло МОЗ, задля якого були збудовані всі ці нові приміщення. Обіцяного три роки чекають, як каже приказка. От тільки невідомо чи з’явиться обладнання хоча б через три роки і що буде з цими приміщеннями.

Виділяти додаткові кошти на коригування та виправлення проєкту слід у Світловодську. Не узгоджено завершення робіт та передачу відділення в Гайвороні.

Проблема з проєктуванням у нас просто хронічна. По багатьом об’єктах будівництва ми маємо проєкти, які не доведенні до фінального етапу введення в експлуатацію з тих чи інших причин. Таким чином «велике будівництво» перетворюється на велике недобудівництво. Знову і знову ми виділяємо кошти на добудову, коригування, підключення, завершення, продовження чи виправлення, і так без кінця і краю. Завершення ремонту в спортивній школі «Надія» і підключення до електроенергії не просто під великим питанням – проблема на межі фолу, як кажуть у футболі.

У сухому залишку за всією програмою «великого будівництва» повністю завершеного і зданого в експлуатацію ми маємо тільки один флагшток з прапором. Хоч і там проблеми з документами, але це не заважає прапору красиво розвіюватись вітом.

У зв’язку з усіма вище перерахованими проблемами хочу запитати у Марії Володимирівни – як, коли і в який спосіб всі ці проблеми будуть вирішенні? Чи будуть відповідні кадрові та управлінські висновки щодо діяльності відповідальних осіб?

Дуже хотілося б щоб ці питання не залишились риторичними, адже відповідь на них цікавить кожного жителя області.

Дмитро Лінько, ФБ

P.S. Цей лист було оприлюднено три тижні тому. На черговій сесії обласної ради виділено кількасот тисяч гривень на виправлення недоліків у приймальному відділенні обласної лікарні. Але відповідь від Марії Чорної так і не прозвучала.


Надрукувати   E-mail