За місяць до виборів українці віддають перевагу досвідченим лідерам, а не «хорошій людині»

Соціологічна група Рейтинг 25-28 вересня провела опитування серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Для дослідження опитали 5000 респондентів методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності не більше 1,4%.

Українці за місяць до місцевих виборів вважають, що на місцевому рівні важливіше мати досвідчених політиків, ніж нові обличчя. Більшість опитаних (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні важливіше мати сильного місцевого лідера, ніж відомого національного, досвідчених політиків, ніж нові обличчя, хорошу команду, ніж харизматичного «вождя».

59% вважають, що для партії на місцевому рівні важливіші соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).

34% респондентів вважають, що місцева партія має підтримувати курс президента Володимира Зеленського, натомість 26% – бути в опозиції до чинного президента. Водночас, для майже 40% фактор підтримки центральної влади не стане важливим чи вирішальним у власному виборі.

45% опитаних вважають, що кандидат на міського/сільського голову насамперед мусить уміти вирішувати поточні проблеми. Водночас, майже стільки ж (43%) переконані, що важливіше, аби кандидат пропонував стратегію розвитку населеного пункту. Крім того, третина опитаних готові підтримати на виборах діючого голову населеного пункту, стільки ж – за іншого кандидата, ще 35% – не визначилися у цьому питанні.

Зокрема, 58% тих, хто обирають чинного очільника міста/села, зроблять це тому, що вважають його сильним головою населеного пункту, 16% через те, що вважають його хорошою людиною, а 20% – через те, що інші кандидати гірші.


Надрукувати   E-mail