Зеленський вперто йде стежкою Януковича?

«Захищати державу мусимо від Головнокомандуючого?!» Таке питання логічно випливає із дій і слів нинішнього Президента. Адже з кожним днем зростає тривога у душах людей, які переживають за Українську державу. За рік президентства Зеленського ми бачимо буквально її повільний демонтаж через некомпетентність керівників на вищих щаблях влади, хаотичність їхніх рішень. Особливо тривожить політика щодо нинішньої російсько-української війни. Тому Рух Опору капітуляції, який сформувався уже кілька місяців тому, провів у багатьох містах України та в столиці акції протесту. Відбулася така акція і у нас.

Можна сказати, що зібрано її було через соцмережі. І як для першої посткарантинної подібної акції, задум вдався. Маски і певна дистанція між людьми не завадили згуртованості кількох сотень людей, що зібрались на площі Героїв Майдану.

Ясна річ, прийшли насамперед активісти національно-патріотичних організацій, державницьких партій, волонтери, тож виступи були і емоційні, і інтелектуально наснажені. Ольга Кирилюк наголосила на викривленні нинішнього інформаційного простору, коли зарплата 4-5 тисяч гривень рік тому називалась жебрацькою, а сьогодні Президент говорить, що це нормальний рівень життя для людини. Просто перестати стріляти перетворилось на те, що мають перестати стріляти з іншого, не нашого боку. Але ж це і рік тому було ясно, як Божий день! Подібні викривлення деформують уявлення людей і можуть призвести до узурпації влади.

Юрій Митрофаненко нагадав про українських патріотів у тюрмах, про неспівмірні застави (ексміністру Кожарі – два мільйони, бойовому генералу Марченку – 20), про кадрові провали влади та її небезпечне загравання з минулим. Саме таке загравання призвело у Білорусі до бетонного диктаторського режиму.

На площі хтось розгорнув гасло «Блазня геть!», яке було схвально сприйняте присутніми. Представник Руху Опору Дмитро Завражний якраз і говорив про це, звертаючись безпосередньо до Володимира Зеленського.

Активіст Руху, редактор «Вечірньої газети» Сергій Запорожан обрав темою свого виступу аналіз альтернативи: рускій мір або український шлях.

Блогерка Ірина Гонопольська наголосила, що потужним гальмом нашого поступу залишається свідомість частини населення, яке керується телевізійною картинкою і всупереч заграванню Зеленського з Кремлем, з ОРДЛО та діячами типу Сивохи, продовжує підтримувати подібну політику. Вона також наголосила на необхідності забути про партійні амбіції та дрібні непорозуміння, щоб захищати українські інтереси єдиним фронтом.

Емоційно і цікаво виступила науковиця Світлана Ковтюх, яка нагадала про героїчний приклад нашого славного земляка, воїна УПА Володимира Караташа.

Одностайно присутні підтримали вимоги, акції, які зачитав її ведучий Дмитро Сінченко: переговори з Росією мають стосуватися тільки виведення її військ і компенсації завданих збитків; припинити переслідування українських патріотів і звільнити незаконно утримуваних; продовжувати політику декомунізації і виконувати Закон про мови; неухильно дотримуватись курсу на ЄС і НАТО; усунути олігархів від впливу на державну політику; зупинити повзучу узурпацію влади; виключити із провладної фракції депутатів, які дозволяють собі антиукраїнські вислови і діяльність.

Ці вимоги будуть запропоновані до схвалення сесіям міської ради Кропивницького та інших місцевих рад.

Світлана Орел
Фото Ніни Даниленко


Надрукувати   E-mail