Лариса Костенко продовжує боротися за свій вплив

"Коли сідаєш грати в карти з шахраєм, стережи свої кишені''. Ця фраза чудово описує сьогоднішню позицію чиновників освіти міста і профільного заступника. Кримінальне провадження є. А чи буде покарання і звільнення?

Минулого разу, у травні, нам обіцяли, що контракти з директорами шкіл укладатиме міський голова. Пан Мосін сказав, що це не проблема. А зараз пан Колодяжний і пані Костенко кажуть, що очільникові міста це буде головний біль, не можна його так перевантажувати, бо ж "у відрядження їхати, треба документи погоджувати і взагалі".

Ви теж смієтесь в голос? Скоро плакатимемо, бо це дуже негарно. Адже нам обіцяли вивести директорів з прямого впливу начальника управління освіти, а потім чиновники вирішили, що ми заспокоїлись, і тепер переінакшують.

Ще на етапі збору підписів за петицію про висловлення недовіри і зняття з посади Костенко Л.Д. http://chas-time.com.ua/liudyna/skelya-posada-nachalnitsi-upravlinnya-osviti-dala-lishe-malenku-trishchinku.html, ми з ЄвгенієюЗахарченко розуміли, що у депутатів та в.о. міського голови, може забракнути політичної волі для її звільнення. Отож, на кожному засіданні комісії з питань освіти, куди нас з Євгенією запрошували, після того як петиція набрала достатньо голосів, ми пропонували, як варіант, створити Департамент освіти міста, трохи скоротивши штат УО. Таким чином можна було більшість повноважень віддати саме Департаменту, який був би НАД УО. Це могло усунути той її безпосередній шкідливий вплив на директорів закладів освіти.

Натомість нам наполегливо пропонують ще одного заступника Лариси Давидівни! Ми були до сміху здивовані наполегливістю пошуку такого заступника, бо на сайті УО жодного слова про таку вакантну посаду ми не знайшли, та і оголошення таке взагалі не було ніде розміщене, так ще й конкурсу, раптом що, не буде, бо військовий стан. Як надумаєте подати свою кандидатуру, то майте на увазі, що приймуть вас, лише після співбесіди, яку проводитиме Лариса Давидівна! Не знаю, що думаєте з цього приводу ви, але дехто з депутатів розділив нашу думку, що за таких обставин, жодного кандидата не знайдеться.

Створення Департамента нас цікавить більше, бо все просто: він НАД начальником УО. Натомість, до призначення чергового заступника Л.Д. нам справи немає. Знову ж таки, все просто, бо він буде ПІД начальником УО, а значить їй підконтрольним і тому нічого суттєво не зміниться. Утримати баланс, щоб не роздути завеликий штат, у разі створення Департаменту освіти міста, можна. скоротивши штат УО.

Взагалі цікаво, як в управлінні освіти намагаються усе перекроїти на свій лад:

– фінансова автономія має бути введена з 2027-го – ну, то нате вам такий графік переведення шкіл, що остання і значна частина перейде якраз наприкінці 2026-го;

– хочете контракт з міським головою? – нате вам 100500 причин, чому це неможливо.

І якби я з листопада 2015 по березень 2022 не направила десятки звернень на міського голову, отримавши відповіді за підписами НЕ міського голови, а когось з його профільних заступників, можна було б думати над аргументами, чому міський голова не може підписувати контракти. А так, це просто відмазка, вибачте за нелітернатурний вислів.

Любов Скрипниченко


Надрукувати   E-mail