Музей не Кропивницький, а Центральноукраїнський?

Комісія з питань власності підтримала зміни до статуту Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, якими передбачається зміна назви закладу на «Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей», розширення напрямків його діяльності та організаційної структури.

Про це повідомлялося на сайті обласної ради. Відразу виникло запитання – а чому не Кропивницький? Пригадується, наші провідні внз – педагогічний і технічний теж свого часу обрали таку ж назву. Але до початку повномасштабної війни такий вибір носив певний відтінок малоросійства – ніби соромилися нової назви міста, не дуже хотіли приймати її. Та ще й суд, де оскаржувалася нова назва міста прихильниками руського міра тоді не завершився. Може, ще хтось сподівався: а раптом повернеться Кіровоград?

У обласному краєзнавчому музеї нині, думаю, таких очікувань уже немає. А одна з головних причин обрання назви Центральноукраїнський – область досі не змінила назву. Та й у науковому плані Кропивницький регіон ще не увійшов у широкий обіг, а Центральноукраїнський навіть розширює ареал використання.

Що ж, обласний краєзнавчий музей пішов шляхом найменшого опору.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail