Не витримав польоту…

З 10 березня нашу Льотну академію, що нині в структурі Національного авіаційного університету (НАУ), очолює заслужений юрист Олександр Чумак. Ми висловлювали сумнів – чи професія юриста за нинішньої влади стала настільки універсальною, що дозволяє керувати у будь-якій галузі?

Підготовкою льотчиків керуватиме юрист?

І ось – новина: «СБУ затримала під час отримання хабаря у 20 тисяч доларів начальника Льотної академії і посередника начальника Льотного училища при цьому ж університеті. Чиновники вимагали гроші від директора однієї з місцевих приватних підприємств за укладення договорів про співпрацю з Льотною академією. У разі відмови, начальник ЛА НАУ погрожував підприємцю знищити його бізнес. Оперативники затримали посередника під час отримання усієї суми хабара при виїзді з Кропивницького. Він планував втекти до Києва. Крім того, СБУ затримала також керівника Льотної академії, який на власному автомобілі їхав на зустріч із посередником. Тривають слідчі дії за місцями роботи та проживання зловмисників. Найближчим часом їм буде повідомлено про підозру у здійсненні кримінального злочину за статтею про прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч.3 ст.368 КК України). Крім того, готується обрання запобіжного заходу».

Звісно, існує презумпція невинуватості. Але ім’я Олександра Чумака рознесли уже по усіх ЗМІ. І справа не тільки у ньому. Сьогодні в країні на багатьох керівних посадах універсальні юристи, ціла когорта тих, хто пару десятків років тому пішли штурмувати наймоднішу тоді професію. Юридичні факультети відкривались при кожному виші, бо був попит. А чи були підготовлені викладачі, щоб дати відповідного рівня освіту, та, головне, прищепити високі моральні якості чесності і відданості праву? Наштампували дипломів і тепер ці енергійні, підприємливі, у повному розквіті сил люди, за всяку ціну прагнуть посад, кар’єрного росту і крутих прибутків…


Надрукувати   E-mail