Потрібно 47 мільйонів, дали 15, та й то після довгих переговорів

Лікарня швидкої медичної допомоги у Кропивницькому пів століття не оновлювалась. Про це йшлося у виступі голова міста Андрія Райковича на сесії обласної ради, що тривала минулого тижня. Модернізація її розпочалася, але плани зірвав наступ Ковіду.

– В останні роки у місті немало зроблено в галузі охорони здоров'я: ми придбали цій лікарні нову апаратуру, вперше за 60 років облаштували новітній травматологічний пункт, – розповів голова міста. – І запланували реконструкцію серця ЛШМД – операційного блоку. Але Covid змусив нас кардинально розвернутися. Бо ковідна база в Центральній міській лікарні на Валах теж стала опорною. І найбільшу кількість хворих доставляли саме туди. Я вдячний обласній лікарні за тісну співпрацю, але нам довелося в рекордні терміни створити надсучасну легеневу терапію, яка працює за стандартами госпіталю НАТО. Якщо ми зараз не отримаємо ці кошти, то не встигнемо реконструювати операційний блок лікарні швидкої допомоги. Місто вже розробило проєктно-кошторисну документацію, яка із урахуванням первинної комплектації, коштує 47 мільйонів гривень. Невже цей об’єкт менш важливий ніж будівництво приймального відділення, яке здійснюється у рамках президентської програми «Велике будівництво»? У такій ситуації міській владі довелося вперше взяти кредит – і це немалі гроші. Минулоріч міська влада із бюджету виділила 30 мільйонів гривень на виплату надбавок медикам, у той час як це – обов’язок держави.

Отож, місто змушене просити підтримки на оновлення чергового медичного об’єкта у Кропивницькому. Загальна вартість створення нового операційного блоку складає 47 мільйонів гривень. На сесії ж ішлося про субвенцію у розмірі 15 мільйонів. Та й про виділення такої суми попередньо тривали довгі обговорення та дискусії. Депутати підтримали рішення про виділення цієї субвенції. Але 32 мільйона місту ще слід заробити.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail