Щука у річці чи тунець у морі?

Міністерство охорони здоров’я України призначило в.о. ректора Донецького національного медичного університету Анатолія Анчева. До цього колишній ректор Петро Кондратенко призначав його проректором із науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, це було незадовго до його другого за рахунком звільнення з посади ректора ДНМУ.

Дуже неоднозначна посада у контексті скандалів, які палали у цьому внз саме у сфері міжнародних зв’язків, де виявлено великі порушення і розкрадання. Чудеса із Донецьким медичним

Досі чіткої конкретики щодо цього не оприлюднено. Хто саме розкрадав? Яке покарання поніс? Невідомо. Але те, що ця сфера корупційно вразлива і аби навести там лад потрібні серйозні зусилля, зрозуміло усім. Чи під силу це новому керівникові, який працює в цьому закладі лише з минулого року?

Дещо насторожує те, що новоприхначений в.о. ректора має швидше не науковий, а комерційний досвід. Ще у 2000-му році в Одесі було зареєстроване ФОП на його ім’я з напрочуд різноманітними видами діяльності. Крім медичної практики воно зазначило технічне обслуговування і ремонт автомобілів та діяльність барів (?).У липні 2014 діяльність ФОП припинено.

Та й науковий ступінь кандидата медичних наук Анчев отримав лише торік, захистивши дисертацію на тему “Тіол-дисульфідний обмін в тонкій кишці покоління, отриманого від опромінених щурів”.

Анатолій Степанович Анчев політикою не займався, але посеред 2000-их балотувався у Одеську міську раду від Партії реабілітації тяжкохворих. Значиться він також керівником ГО «Молодіна громадська організація Каменярі». У 1929-39 роках організація з такою назвою діяла на Галичині. Союз Української Поступової Молоді (СУПМ) ім. М. Драгоманова «Каменярі» — виховна молодіжна організація, заснована була під патронатом Української Соціалістично-Радикальної Партії (УСРП) і орієнтувалася на українську національну радикально-демократичну ідеологію та етичний соціалізм. Чим займається ГО зараз – невідомо.

Тож чи стане новий в.о. ректора щукою у річці каламутних скандалів, чи навпаки – виявить найкорисніші риси і виведе ДонМУ із парманентної кризи – покаже час.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail