Третій полк випустив сто тисяч куль у минуле

У Бабиному Яру тривають грандіозні роботи зі створення потужного місця пам’яті розстріляних тут у 1941-му євреїв та представників інших націй. Роботи ще не завершені, але підготовлено уже кілька вражаючих інсталяцій. У створенні однієї з них брав участь і наш третій полк спеціального призначенні імені Святослава Хороброго.

Про це розповів одному зі столичних видань звукорежиссер, який створював цю інсталяцію, Максим Демиденко:

Ключова ідея проєкту після довгих обговорень, втілилася у концепцію цього дзеркального поля, зробленого із нержавіючої сталі. Це – якоюсь мірою дзеркало. На полі – такі ж дзеркальні колони, місцями зламані. В них відвідувачі будуть бачити викривлене власне відображення. З кульовими отворами, якими всіяний цей метал. Це має викликати асоціативне враження від поєднання відображень, пострілів, світла, звуку і самої конструкції цієї інсталяції.

Десять колон розташовані у вигляді древнього знака, який символізує дерево життя. Це знак, що визначав правила існування світу у давній містичній традиції. В процесі роботи виявилось, що ще у вавилонські часи існувала нумерологічна система, коли букви використовувались як числа. Вона називається гематрія. З її допомогою можна імена перевести у певні числа. Ми взяли список 19 тисяч встановлених на цей час імен людей, розстріляних тут, і з допомогою цієї системи створили синтезатор. Це звуковий інструмент, який згідно закладеного у нього алгоритму виконує музичну композицію, яка складається зі звукових хвиль, тонів, що відповідають числовим значенням імен жертв.

У дзеркальний диск із нержавіючої сталі, випущено більше ста тисяч куль. Це робив третій полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго. Ми відвезли у Кропивницький матеріали і вони на військовому полігоні його розстрілювали зі зброї, яка калібром відповідає тій, що використовувалась нацистами під час розстрілів людей у Бабиному Яру.

Можливо, так було розстріляно минуле, яке ніколи не повинне повторитись?


Надрукувати   E-mail