У техуніверситеті вже ректор справжній, а через п’ять років буде молодий

Міністерство освіти і науки України лише на минулому тижні видало наказ, яким затверджено на посаді новообраного ректора Центральноукраїнського національного технічного університету. Хоча тут впевнено переміг на виборах колишній проректор Володимир Кропивний ще у листопаді.

У техуніверситеті не довіряють ні виробничникам, ні гумористам

Практично усе трудове життя нового ректора пов’язане із цим навчальним закладом. Будучи чверть століття проректором, ясна річ, Володимир Миколайович добре знає усі успіхи і проблеми технічного університету.

Володимир Миколайович Кропивний, народився 3 липня 1954 року у місті Бобринець, Кіровоградської області. До Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування поступив у 1971 році (механіко-технологічний факультет). Закінчив інститут у 1977 році із кваліфікацією інженера-механіка. В 1982 році у Харківському автодорожньому інституту захистив кандидатську дисертацію. З 1983 року починає працювати у Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування: старшим викладачем, доцентом, завкафедрою технології металів та металознавства. 1990-96 – декан факультету фундаментальної підготовки; 1996-2007 проректор із наукової роботи КІСМ/КДТУ/КНТУ; 2003-04 в.о. ректора КДТУ/КНТУ; 2007-20 перший проректор КНТУ/ЦНТУ; кандидат технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України.

Дещо несподіваним став його коментар, оприлюднений на сайті ЦНТУ:

– Загалом, одне з моїх завдань на посаді ректора – омолодження (зміна поколінь) керівних ланок університету. Я наголошував, що нові призначення на керівні посади людей пенсійного віку повинні бути обмеженими. До керівництва внз мають прийти молоді порядні амбітні управлінці, з потенціалом, бажанням та енергією працювати у складі команди (прим: Володимир Кропивний став проректором КІСМ у 42 роки). Через п’ять років я маю передати управління університетом оновленій молодій команді, яка забезпечить подальше зростання університету та поведе за собою колектив навчального закладу. Звичайно, значною мірою це буде визначатися рішеннями колективів структурних підрозділів університету, адже значна кількість керівних посад є виборними. Зі свого боку я буду активно підтримувати кар’єрний ріст молодих, активних, порядних, професійно підготовлених працівників.

Розумна позиція. Очевидно, вона не йде у розріз із закликом виробничників, які ще до виборів заявляли про необхідність кардинального оновлення керівного складу техуніверситету.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail