В педуніверситеті хочуть повернення часів Януковича?

20 жовтня у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка відбулися вибори ректора. У виборчих змаганнях брали участь троє претендентів: нинішній ректор Олег Семенюк, який відбув уже дві попередні каденції, Валерій Радул (півтора десятка років тому очолював внз) та Ганна Дефорж, яка балотувалася вперше.

У голосуванні взяли участь 420 викладачів та студентів (представників студентських колективів попередньо обрано на факультетських зборах), 37 бюлетнів не використаних, таких, які визнано недійсними – немає. Молодша і активна Ганна Дефорж отримала 31 голос (6,8 відсотків), Олег Семенюк – 181 голос (39,6%), а Валерій Радул –195 голосів (42,7%). Ще 13 учасників голосування не підтримали жодного кандидата.

Так протокольно наводжу ці цифри, щоб, можливо, у них знайти відповідь на питання: як така освічена публіка віддає більшість голосів за людину, яка свого часу змушена була піти з цієї посади за порушення законодавства та й певних моральних принципів? Мова йде про події 2004-2005 років.

Хто стане ректором педуніверситету?

Ясна річ, у тих, хто працює чи вчаться у цьому навчальному закладі є своя аргументація, але яка б вона не була, існують певні основоположні моменти, ігнорувати які освічені і патріотичні (принаймні декларують себе такими) люди не можуть. До речі, мої спроби зрозуміти причини такого результату голосування наразилися фактично на глуху стіну: знайомі викладачі або взагалі відмовлялись коментувати ситуацію, або просили не називати їхніх прізвищ. Це теж свого роду відповідь – чому голосування дало саме такий результат.

У педуніверситеті 28 жовтня відбудеться другий тур виборів, у якому візьмуть участь уже двоє претендентів на ректорське крісло, які набрали більшу кількість голосів.

Цікаво, який буде результат?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail