«Вьедомости» знову померли, так і не народившись

Багато хто у нашому місті пам’ятає газету «Вьедомости», засновану свого часу відомою журналісткою Ніною Пташкіною. Тоді видання досить швидко набрало популярності і стало якщо не новим словом, але зайняло певну нішу у місцевій журналістиці.

Та економіка друкованого ЗМІ така, що із невеликим тиражем (а регіональні видання давно забули про величезні читацькі аудиторії) досягти хоча б нульового балансу між витратами і прибутками практично неможливо. Тож, авторитетна колись газета стала рупором родини Шарових та їхнього політичного оточення. Ніна Пташкіна, на жаль, дуже рано пішла з життя, а тодішній редактор Олена Савранова, очевидно, під диктовку власників, поступово маргіналізувала газету, аж до того, що найсильнішим аргументом у ній стало слово на букву г…

Газета безславно померла, не допомогло й слова плюс у заголовку. І ось на початку минулої виборчої кампанії з’явилось повідомлення, що газета «Вьєдомости» відродилась. Ми писали про це і вже тоді, дізнавшись, хто призначений редактором – Валентина Бажан, не мали сумніву, що це лише черговий рупор троянського коня Кремля – партії «ОПЗЖ», та її очільника в області Сергія Ларіна.

Ще одне пришестя «Вєдомостєй»

Власне, так воно й вийшло. Тільки чомусь друкованого екземпляра нібито відродженої газети мені так і не вдалось придбати у кіосках «Укрпошти». Можливо, вона розповсюджувалась лише серед своїх людей. Чому ж тоді редактор, звертаючись до читачів, повідомляла: «… Незмінним ми бачимо одне – наше видання не повинно бути беззубим, заангажованим, нецікавим. Маємо намір в оновлених «Ведомостях» якнайбільше надавати слово нашим землякам, жителям сіл, селищ і міст. Маємо намір робити нашу газету на дописах, відгуках, думках наших людей. …Ми відкриті для спілкування. Маємо намір робити газету чесну й правдиву. І це значить, що буде вона досить опозиційною до влади. І не для того, щоби зудіти чи лити бруд, а для того, щоби мати змогу підказувати владі, допомагати робити наше життя кращим. Запрошуємо до співпраці всі партії, всіх кандидатів на майбутніх місцевих виборах, наших читачів та дописувачів».

Про які всі партії мова? Заходиш на сайт газети і відразу все ясно, як Божий день – Сергій Ларін, Вадим Волканов, Анатолій Ларін, Олександр Корнюша, Анна Ніжнікова. Усі, як кажуть, свої. Інші матеріали стандартні, без жодного натяку на авторську ексклюзивність.

Ні, ну, міг би Сергій Ларін розщедритися і хоча б створити видимість загальносуспільного видання. Де його талант політтехнолога №1, яким він так пишався? Чи спонсори підвели?

Здивувала і відвідуваність сайту. Якщо не брешуть лічильники, то середня відвідуваність десь 5-7 прочитань. Серед тих, які я побачила, 37 найбільше. Це перше звернення Валентини Бажан із палким закликом відродити газету «Вьедомости». Правда, цього разу матеріали – українською і розміщення непогане, але останні – десь у 20-их числах жовтня, напередодні виборів…

«Вьедомости» знову померли, так і не народившись, як слід? Жаль, що потрапляли, мабуть, не в ті руки.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail