Як триває карантин у США?

Коронавірус – карантин. Це те, що торкнулося людей у всьому світі. Глобалізм у дії. Хоча реально вірус змусив кожну країну більше дбати про себе, зосереджуватись на власних національних інтересах. Наша землячка і колега Олена Савранова уже кілька місців живе у США. Ось як триває карантин там:

– У штаті Огайо, де зараз живу, мешкає майже 12 мільйонів людей. У нас 4043 мають діагноз – коронавірус. Двоє померли, це літнє подружжя. Епідемія поки що набирає темпів. Останнім часом – по 300-350 захворілих щодня. Медицина поки справляється – маємо близько 15 тисяч зарезервованих ліжок. У нашому штаті багато провінційних містечок. У мегаполісах ситуація набагато гірша, там темпи наступу хвороби вражають.

На початку карантину відчувалась буквально паніка. З магазинів вигрібли геть усе. Це тривало десь близько двох тижнів. Туалетний папір, наприклад, на полицях з’явився тільки учора, і втричі дорожчий. Мій чоловік, який усе життя прожив у США, вперше відчув, що таке дефіцит.

У нас діють штрафи за порушення карантину. Американці досить дисципліновані. У супермаркетах дотримуються визначеної дистанції. Хоча людей там чимало. Скрізь стоять антисептичні розчини, якими слід користуватися. Міряють температуру. Я вважаю, що умов карантину слід дотримуватися жорсткіше, бо ситуація досить загрозлива.

Звісно, від карантину дуже страждає бізнес. Трамп запровадив пільгові канікули, а всім хто потерпів, призначена одноразова допомога – одна тисяча доларів.

Проблем із громадстким транспортом немає, бо він тут відсутній, як такий. Кожна людина має своє авто.

Актори, публічні люди записують відеозвернення, де викладають поради, як розважитися, зайняти себе. Багатші збирають чималі суми у фонд боротьби з коронавірусом.

На американському телебаченні була інформація про те, що у США винайдено вакцину проти коронавірусу. Нібито її уже й випробовували на одній жінці середніх років. Висловлюють припущення, що до кінця року її можуть запустити у виробництво.

Карантин у нас триватиме до 1 травня. А далі буде видно.


Надрукувати   E-mail