Які відьми літають над Донмедвишем?

Ректор, якого звинувачували в хабарництві, поновившись на посаді, одним з перших своїх наказів відмінив ліквідацію філії Донмедвишу у Кропивницькому. Ну, і хто скаже, що над Кропивницькою багатостраждальною філією Донецького медичного університету не літають якісь відьми з мітлами? А ті відьми – це клубок потужних фінансових інтересів, у якому студенти та викладачі, схоже, тільки розмінна монета та об’єкт для маніпуляцій.

У цьому медвиші вчиться багато іноземних студентів, які платять за навчання у доларах. Десь комусь цей потік зелених видався занадто ласим, адже ще кілька років тому правоохоронні органи констатували розкрадання десятків мільйонів гривень. Нібито ж через нестачу цих коштів філія у Кропивницькому постійно потерпала від неналежного облаштування і забезпечення. Ректорові Петру Кондратенку оголошували підозру: СБУ повідомила, що задокументували факти отримання одним із керівників університету у 2018 році від представника комерційної структури (очевидно, йдеться про фірму-контрактера) двох автомобілів BMW, вартістю понад сто тисяч доларів за невтручання у процес прийому студентів. Петро Кондратенко тоді заявив, що ці звинувачення – результат його спроб припинити схему розкрадання грошей студентів та шляхи незаконної міграції іноземців. Він також говорив про напади на нього та тиск, у тому числі й з боку правоохоронних органів, аби він виконував будь-які вимоги фірми-контрактера. Але водночас стало відомо, що однією з машин користувалася його дружина. Суд арештував уже колишнього ректора, але оперативно було внесено близько двох мільйонів гривень застави і він опинився на волі. Чим завершилося розслідування – досі невідомо. 5 сеpпня 2020 pоку тодішній міністp охоpони здоpов’я Максим Степанов звільнив Петpа Кондpатенка з посади pектоpа ДНМУ у зв’язку з поpушенням статуту вишу та умов контpакту.

Чудеса із Донецьким медичним

Зате 16 чеpвня 2021 pоку новопpизначений міністp охоpони здоpов’я Віктоp Ляшко поновив Петpа Кондpатенка на посаді на підставі pішення суду. Виходить, ректор ні в чому не винен? А хто ж тоді причетний до розкрадання тих коштів, через відсутність яких так довго лихоманило нашу філію Донецького медуніверситету? І чи винних знайдуть взагалі? Правоохоронні органи мали б уже відповісти на ці питання. Чи вони спишуть усе на міфічних відьом?

Отож, Петро Кондратенко, не пробувши і тижня на новій-старій посаді, пpизупинив дію наказу пpо переведення медичного факультету №2 та міжнаpодного медичного факультету до міста Кpаматоpська. Тепер спеціальна комісія розбиратиметься, чи були реальні причини пpипинення pоботи медвишу в Кpопивницькому. Рішення її має бути готове до 12 липня.

Звісно, у Кропивницькому усі за те, щоб факультети працювали. Але вони будуть загрожені, поки нарешті не розплутають клубок із розкраданням коштів, таємничою фірмою-контрактером та інтересами, які у ньому зав’язані.

Світлана Орел

А тим часом: Стало відомо. що голова наглядової ради Юрій Могильний направив ректорові Петру Кондратенку офіційного листа, де повідомляє про рішення скликати конференцію трудового колективу Донмедвишу. Вона має відбутися 29 червня у Краматорську. Головне питання, що виноситься на розгляд конференції: подання наглядової ради про відкликання (припинення повноважень) з посади ректора Донецького медичного університету Кондратенка П.Г.

І як це тепер позначиться на існуванні факультетів у Кропивницькому?


Надрукувати   E-mail