Замість конкурсу – прем’єра

Голова обласної ради Сергій Шульга зустрівся із колективом обласного музично-драматичного театру. І, можливо, одним з результатів цієї розмови стало те, що обоє кандидатів на посаду керівника цього мистецького закладу подали заяви про зняття своїх кандидатур. Отож, буде оголошено новий конкурс. Хочеться сподіватись, що прозоро і відкрито оберуть і нову компетентну конкурсну комісію.

Адже саме щодо процедури її обрання і складу висловлювались зауваження у зверненні Національної спілки театральних діячів.

Хто очолить наш театр – танцюрист чи режисер? І хто це вирішить?

Конкурс було заплановано на 17 серпня. На посаду претендували головний режисер театру Євген Курман, лауреат премії «Київська пектораль», та Ігор Спінул – керівник ансамблю бального танцю “Конвалія”, представник ОПЗЖ, один з противників перейменування міста Кіровограда на Кропивницький, який досі пише назву міста через «і».

На думку Євгена Курмана справа із обранням директора-художнього керівника театру (ці посади згідно "Закону про культуру" будуть об’єднані) зайшла в глухий кут і, розпочавши цю процедуру заново, можна буде вийти з нього.

А тим часом Музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького готує прем’єру у жанрі документальної драми на основі інтерв’ю з бійцями 3-го полку спецпризначення імені Святослава Хороброго, який дислокується у Кропивницькому. Вистава "Іду за вас" міститиме чотири монологи бійців – трьох чоловіків та однієї жінки. Це реальні життєві історії, які своїм драматизмом не поступаються літературним творам.

Монологи читатимуть молоді актори Ілля Литвиненко, Антон Адаменко, Євген Скрипник та Ірина Ликова. Їхнє завдання, за словами режисера, бути максимально достовірними і щирими.

Прем’єра відбудеться напередодні Дня незалежності – 23 серпня.


Надрукувати   E-mail