Хто очолить наш театр – танцюрист чи режисер? І хто це вирішить?

А хто ж? Конкурсна комісія, вона вже визначилась і з датою – 17 серпня. Контракт із нинішнім директором – Володимиром Єфімовим закінчується рівно через тиждень після цього – 25 серпня. І він більше не претендує на цю посаду.

Натомість у конкурсі братимуть учать нинішній головний режисер театру Євген Курман та сумнозвісний хореограф Ігор Спінул. Претенденти мають підготувати до презентації план розвитку закладу на один і п’ять років. Відповідне рішення ухвалила конкурсна комісія (з обрання керівника) з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора-художнього керівника Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького.

Протягом цього періоду члени комісії мають обговорити звернення Національної спілки театральних діячів України. Що ж це за звернення? У ньому зазначається, що жеребкування було проведено без дотримання принципів публічності, оскільки обласна рада не розмістила на сайті інформацію про час, дату і місце проведення. Тому громадські організації та інші спостерігачі не могли бути присутніми або спостерігати онлайн за дотриманням законодавства під час жеребкування.

“Не було дотримано вимоги Положення, в якій йдеться про те, що обласна рада, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення щодо оголошення конкурсу на посаду керівника закладу культури, має розмістити на своєму офіційному сайті інформацію про строк до якого приймаються пропозиції від ГО щодо кандидатур, для включення до складу конкурсної комісії, строк розгляду пропозицій, дату та місце проведення жеребкування. Для участі у роботі комісії мають подаватися ГО лише у сфері культури і відповідного функціонального спрямування, однак є організації, наприклад Регіональний благодійний фонд “Відкрита Україна”, який взагалі ніякого стосунку до культури у театральному профілі немає”.“Також в порядку зазначено, що голові облради доручається формування комісій, включивши до складу представників обласної ради та облдержадміністрації. Наразі представників ОДА в комісії немає взагалі, хоча відповідні кандидатури подавалися, але включені в конкурсну комісію не були. Вважаємо, що ці порушення дають підстави для скасування процедури конкурсу, або у разі його проведення на підстави для оскарження результату”.

Профільна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім'ї, молодіжної політики обговорила ситуацію і вирішила рекомендувати голові обласної ради призупинити зазначений конкурс на заміщення вакантної посади до отримання відповідного юридично-правового висновку щодо питань, порушених Національною спілкою театральних діячів України.

І які ж юридично-правові висновки зроблено? Про це у повідомленні облради – ні слова. Навіть не оприлюднено склад тієї конкурсної комісії. Погугліть – і ви знайдете склади відповідних комісій у Запоріжжі, Вінниці, Закарпатті, Чернігові, у Кропивницькому ж це – таємниця. На мої електронні листи не відповіла і їхня пресслужба. Чому? Дуже схоже на підкилимні ігри танцюриста Ігоря Спінула, якому вочевидь протегують його ідейні однодумці по ОПЗЖ (кажуть, він уже й до Зеленського перебігав, але це не допомогло), що посіли керівні посади у обласній владі. Який театр, яка культура?!

У місті, ясна річ, ще не забули, як команда Ларіна-Януковича використовувала Ігоря Спінула у якості тарана, аби вигнати з посади професіонала у режисурі і українського патріота Михайла Ілляшенка. Тепер прийшла черга Євгена Курмана?

Схоже, в обласній раді просто проігнорували звернення Спілки театральних діячів. Бо тій же конкурсній комісії доручили обговорити його! Чи не глум? Знову хочуть осоромитися на всю Україну і на весь світ, як минулого разу?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail