Чи перейменують область до п’ятої річниці нової назви обласного центру?

Комітет з питань правової політики Верховної Ради України розглянув звернення депутатів нашої обласної ради, прийняте 30 березня 2021 року на четвертій сесії обласної ради про перейменування Кіровоградської області. Комітет надав відповідь, що порушене питання включено до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, як перехідний прєект Закону про внесення змін до статті 133 Конституції України.

У нашому Зверненні зокрема сказано: «На основі результатів громадських слухань обласна державна адміністрація надіслала офіційний лист (від 20.11.2015 року №01-12/129/1) Верховній Раді України з пропозицією перейменувати назву області назвою похідної від нового найменування обласного центру. …Тож назва «Кропивницька область» звучатиме промовисто і стане ще одним нагадуванням про багату культурну та історичну спадщину нашого краю».

П’ята сесія ВРУ нинішнього скликання розпочалась у лютому і триватиме до кінця липня. Пленарні засідання, де приймаються подібні рішення, ще будуть 27-30 квітня, 18-21 травня, 1-4, 15-18, 29-30 червня та 1-2, 13-16 липня.

Якраз 15 липня виповниться п’ять років з дня перейменування Кіровограда на Кропивницький. Добре було б, аби в ці дні нову назву отримала і область.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail