Чи стануть наші депутати-слуги членами Партії регіонів-2?

У ЗМІ з’явилась аналітика про те, що оточення найбагатшого олігарха Ріната Ахметова найближчим часом виведе на політичну арену країни нову партію. Щось типу Партії регіонів-2. Ясна річ, з новою назвою, логотипом, брендом. Усим новим. Бо, мовляв, у Ріната розчарувалися у цих Опозиційних блоках, ОПЗЖ, і хочуть нового.

Але це не просто абстрактна забаганка, а необхідність: щоб примножувати свій бізнес, що він успішно робить за рахунок держави і нас з вами, йому вкрай необхідно посилити свій політичний вплив. Адже нині він досить розмитий. Крім проросійського крила та деяких поодиноких депутатів, це хіба що ще так звана група Іллі Павлюка, до якої зараховують і нашого Олександра Дануцу та інших депутатів-мажоритарників від нашої області.

Наші нардепи – ставленики смотрящого-пияка?

Адже влада нарешті вирішила натиснути на кілька важливих для олігарха точок: збільшити ренту за видобуток залізної руди та запровадити акциз на зелену енергетику. 

Мова йде про створення політичної сили, куди можуть увійти молоді люди, які раніше не займалися політикою, але мають показний трудовий і кар’єрний стаж, переважно на великих підприємствах Ахметова та його партнера Вадима Новинського. "Зараз слід створювати партії за принципом "Партія регіонів 2.0". Тобто це професійні люди, орієнтовані на стабільність України, які будуть нормально сприйматися у всіх регіонах", – поділився своїми роздумами з оглядачами УП Романом Кравцем і Романом Романюком один із близьких до Ахметова нардепів. 

Іншими словами, це молоді політики з конкретним бекграундом, які є експертами в окремих галузях. Ну, і звісно, які раніше будували кар’єру на заводах чи комбінатах найбагатшого українця. З колишніми членами фракції "Опоблоку", які орієнтувалися на Ахметова, про створення нової політичної сили переговорів ніхто не веде. Цей проєкт просто закриють.

А от чи потраплять до нового наші «слуги»? Адже у наступне скликання парламенту нинішня партія слуг, якщо й пройде, то у дуже сильно урізаному вигляді. Тож уже зараз слід подбати хоч про якусь корзину, в яку доведеться розкладати яйця. Ахметовська партія на таку роль цілком годиться. Але от – чи допустять їх до цієї корзини? Питання сто разів відкрите, бо ж вони явно не належать ні до нових, ні до успішних менеджерів.

За матеріалами ЗМІ Світлана Орел


Надрукувати   E-mail