Наші нардепи – ставленики смотрящого-пияка?

Під час минулої виборчої кампанії до парламенту постійно виникало запитання: звідки взялися ці кандидати від нашої області? Ну, Дануца, це зрозуміло, де хоч якась владна перспектива і гроші, там і він. Ну, а інші – Мурдій, Кузбит, айтішник зі Світловодська, любитель валют країн світу Воронько? Мали ж вони хоч якось проявляти себе у громадському житті, у публічних справах. Не можна ж отак – з корабля на бал…

У «Слузі…» нам пояснювали, що якраз можна, мовляв, вони відкрили вхід для молодих і талановитих. А на закиди щодо сумнівного бекграунду Дануци на пресконференції Микита Потураєв якось зауважив: «А ви хотіли, щоб немовлята йшли в політику?» Так, суспільство чекало тоді «немовлят» – без шлейфів компроматів та скелетів у шафі, без корупційного досвіду та сумнівних зв’язків. Думаю, 73 відсотків українців сподівались на це.

Але і інші кандидати виявились далеко не «немовлятами»: і Ігор Мурдій, і Юрій Кузбит мали легкий кримінальний слід, першого підозрювали у тендерних махінаціях, інший був причетний до банку сумнозвісного Шепелєва. Може, тому й поспішили в нардепи? Але, як виявилось, поспішили вони не зовсім самі: у парламент їм допоміг, як стверджують у своєму розслідуванні журналісти «Української правди» Роман Кравець та Роман Романюк, потрапити такий собі «молодий і талановитий» Ілля Павлюк. Олександр Дануца не заперечує, що той багато років його добрий друг.

Хто ж такий цей «друг»? У статті «УП» «Хмільний кардинал Ілля Павлюк, дружба із Зеленським і вплив на «Слугу народу» цього чоловіка з Буковини називають"королем контрабанди" західної митниці. «На межі нульових Павлюк був близьким до комуніста Ігоря Калєтника, який в часи Януковича очолював Державну митну службу. "Ілля був чистим смотрящим від Калєтника", – в неформальній розмові з УП пригадує минуле чернівецького бізнесмена один із працівників Кабміну часів Азарова. Тоді ж Павлюк перетнувся із іншим "смотрящим" від "Сім’ї" Сергієм Тригубенком, якому приписували "обілечування" суден у портах по лінії санітарної служби».

Усе це, як стверджують джерела «УП», дозволяло Павлюку мати велику кількість «вільної» готівки, щоб гуляти на широку ногу. Аж на таку, аби запрошувати на свої сабантуї «95-ий квартал». Тож, наш президент свого часу просто розважав Іллю Павлюка і компанію, за «його» ж, звісно гроші.

Не дивно, що коли Зеленський вирішив іти в політику «друг», як стверджує «УП», незримо супроводжував його на шляху до найвищої посади в країні, а потім став одним з будівничих його тріумфу на перевиборах Ради.

« Як розповідають відразу кілька джерел у фракції "Слуга народу", бізнесмен відповідав за регіональні штаби та пошук команд в областях»,пише «УП». 

Крім рідної Чернівецької області, у сферу його впливу, стверджують автори, потрапили Кіровоградська і Тернопільська, частково – Житомирська, Рівненська, Київська, Одеська, Миколаївська і Херсонська області. І його вплив на Зеленського був значним, той вірив Павлюку, не зважаючи на його славу пияка. А джерела авторів «УП» стверджують, що Павлюкових депутатів у парламенті було б ще більше, якби він в один з найвідповідальніших моментів не пішов у запій.

Ілля Павлюк не депутат, але має недалеко від парламенту свій офіс, де пригощає «своїх» депутатів смачними пиріжками. Його група вважається лобістами інтересів Рената Ахметова (заблокували законопроєкт про ринок електроенергії, який міг послабити монополію ДТЕК на енергетичному ринку), і вже офіс президента робив спроби, аби розмити їхній вплив. Та, виявилось, це не так просто. Розважати жартами «Кварталу» веселого багатія було простіше…

Журналісти «УП» стверджують, що до групи Павлюка входить три десятки депутатів, серед яких усі наші мажоритарники-слуги: Дануца Олександр (округ №99), комітет з питань правоохоронної діяльності; Мурдій Ігор (округ №100), комітет з питань транспорту та інфраструктури;

Кузбит Юрій (округ №101), комітет з питань бюджету; Воронько Олег (округ №103) комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, один із "ситуативних" членів групи; Торохтій Богдан (№105 списку), комітет з питань правової політики.

Я попросила Олександра Дануцу прокоментувати публікацію «УП», на що він здивовано відповів: «А що саме прокоментувати?» Як що? Наскільки це правда, з твоєї точки зору, чи справді цей Павлюк має такий вплив на наших депутатів і у чому це виражається? На це Олександр відповів так: «Ілля гарна людина. Багато років мій друг. А в цій статті занадто багато журналістських фантазій. Хоча, думаю, йому буде приємно, що його поставили в один ряд з найвпливовішими людьми країни».

Відповіді по суті нема, але навіть така певною мірою підтверджує те, що пише «УП».

Отож, чекаємо добра від такої влади?

Світлана Орел за матеріалами «УП»

На фото: Ілля Павлюк під час виступу «Кварталу-95»


Надрукувати   E-mail