Де встановлять прапор-велетень до 30-річчя Незалежності?

Встановлення у Кропивницькому найвищої стели з державним прапором України стало темою робочої наради, скликаної головою ОДА Андрієм Назаренком. У нараді взяв участь міський голова Андрій Райкович.

До активного обговорення проєкту долучилися архітектори, громадські діячі, волонтери, історики та військові. Встановлення 30-ти метрової щогли з Державним прапором планується до 30-ї річниці Незалежності України. Нині ж визначаються із місцем розташування флагштоку. Один із варіантів – Ковалівський парк у Кропивницькому.

У свою чергу, волонтери під час зустрічі наголосили на тому, що в парку варто створити монумент Захисникам України. Тож архітектори отримали завдання опрацювати можливість поєднання в ансамблі пам’ятника і рекордного флагштоку. Свої пропозиції вони представлять громаді вже за тиждень. Андрій Райкович наголосив, що остаточно місце встановлення прапора-велетня буде визначено після обговорення в громаді.

Вл. інф.

Місце такого прапора – на Фортечних валах

Як ви вже знаєте, керівництвом міста та області було прийнято рішення про встановлення 30-ти метрової щогли з державним прапором до 30-ї річниці Незалежності України. Ціна питання – 5 мільйонів гривень, за виділення яких вже проголосували депутати обласної ради.

На думку голови облдержадміністрації нашої області найвдалішим місцем для розташування щогли є Ковалівський парк. А ми, порадившись з військовими, рідними загиблих Героїв, ветеранами та волонтерами маємо іншу точку зору. Прапор має бути встановлений на Фортечних валах. Бо саме це місце об'єднує пам'ять кількох поколінь, воно є історичним серцем, а географічно – найвищою точкою міста.

У Ковалівському парку з 2014 року ми очікуємо на встановлення гідного пам'ятника Захисникам України, який у жодному разі не має бути замінений просто щоглою з прапором, навіть 30-ти метрів заввишки.

На робочій зустрічі в ОДА нам запропонували компромісне рішення, посилаючись на те, що цією справою мають займатися фахівці, яким було доручили у найкоротший термін розробити ескіз, який поєднав би пам'ятник Захисникам України і щоглу з прапором у єдиний комплекс. Спираючись на попередній багаторічний гіркий досвід боротьби за встановлення пам'ятника Захисникам України в Ковалівському парку, маємо великі сумніви, що цього разу обіцянки будуть виконані.

А яка ваша думка – де слід встановити такий прапор?

Оксана Червона


Надрукувати   E-mail